Ohlášení kandidatury na předsedu Svobodných

Ohlášení kandidatury na předsedu Svobodných

Svobodní v listopadu volí nové vedení. Rozhodl jsem se kandidovat na předsedu strany, abych zastavil její úpadek způsobený neschopností jejího vedení reagovat na současnou imigrační krizi.

Svobodní nevyužili svých kontaktů s dalšími euroskeptickými stranami, nepoučili se od nich a nepodnikli kroky, které voliči právem očekávají od opoziční strany. Není čas na intelektuální debaty, není čas na utopické ideologie. Občané včetně prezidenta republiky žádají uzavření státních hranic, okamžité zastavení přijímání imigrantů, vypovězení špatných mezinárodních smluv a jasný odpor proti bruselskému diktátu.

Svobodní byli už před několika lety první reálnou stranou, která upozorňovala na neschopnost evropské byrokracie a na rizika, která z toho vyplývají. Proto dnes měli být logickými leadery národního odporu. Místo toho jejich vedení zaspalo, zmohlo se jen na nejasná a zbabělá prohlášení a předseda Mach dokonce podporuje lidi, kteří požadují otevření státních hranic, neřízenou imigraci a schvalují zřizování enkláv islámského práva v České republice. Strmý pád preferencí Strany svobodných občanů a ztráta nadějí na zastoupení v příštím parlamentě je dostatečně výmluvným dokladem o tom, jak voliči toto selhání hodnotí. Odchod stovek členů je zase dokladem o tom, jak hodnotí práci současného vedení členové.

Strmý pád preferencí Strany svobodných občanů a ztráta nadějí na zastoupení v příštím parlamentě je dostatečně výmluvným dokladem o tom, jak voliči toto selhání hodnotí.

Přirozeným leaderem lidového odporu se paradoxně stal nepolitik, předseda spolku Blok proti islámu docent Martin Konvička. Blok proti islámu dosud spolupracuje pouze s jedinou politickou stranou – Úsvitem národní koalice. Pro Svobodné se tak otevírá příležitost stát se součástí širšího spojenectví a prosadit klíčové ekonomické prvky svého výborně propracovaného programu. Konec konců, jak ukázal ekonom Pavel Kohout, občanské svobody, minimální stát a přímá demokracie (prosazovaná Úsvitem) spolu úzce souvisí.

Svobodným se tak nabízí alternativa trapného zániku nebo mohou se stát součástí koalice, která bude svou šíří odpovídat německé CDU/CSU. Právě německá CDU/CSU je příkladem, jak může koalice stran se značnými ideovými rozdíly úspěšně spolupracovat a prosadit většinu toho, o co jednotlivé členské strany usilují. Jsem členem Svobodných i členem Bloku proti islámu. Svou kandidaturu na předsedu Svobodných beru jako krok k zahájení úzké spolupráci, těchto subjektů, včetně společné kandidátky do krajských i parlamentních voleb.