Glosy za březen 2021

31. 3. 2021

Z třetí závěrečné části rozhovoru s Janem Kellerem:

Celoplanetární sociální spravedlnost bez hranic lze uskutečňovat dvěma způsoby, přitom oba vedou ke katastrofě. Buďto budete posílat stále více peněz a dalších prostředků z tzv. ekonomicky vyspělých zemí zemím chudším v naději, že si je přerozdělí tam, anebo zrušíte hranice, aby si mohl kdokoliv ze zemí chudších dojít do země bohatší pro to, co považuje za svůj díl. V obou případech na tuto takzvaně levicovou politiku doplatí ti, jejichž zájmy by měla levice hájit – nejen zaměstnanci, ale také živnostníci a drobní podnikatelé. Ve výsledku tím pravice i levice podkopávají přímo svoje základy. Pravice nabízí místo vysokých hodnot nízké daně a levice namísto hledání alternativ vybízí chudé všech zemí, aby se spojili a odešli si užívat výdobytků kapitalismu, než budou zcela rozebrány.

Třetí část rozhovoru s Janem Kellerem

31. 3. 2021

Anglická verze Prolomení hradeb je v prodeji na Amazonu! Pokud ale chcete papírové vydání a žijete v České republice, počkejte na můj e-shop. Bude tam během pár dnů.

Breached Enclosure: Why the West Is Being Defeated by Islam but Might Still Come Out

30. 3. 2021

Jan Keller v druhé části rozhovoru s Petrem Hamplem:

Pokud dobrá životní úroveň a solidní příjmy rozvracejí lidskou morálku a podkopávají výkonnost, pak logicky musejí být nejlenivějšími a nejméně výkonnými velcí bankéři, investoři, špičkoví manažeři a odborníci v žádaných a vysoce nadstandardně odměňovaných profesích. Pokud jejich pracovní morálku blahobyt nerozvrátil, proč by měl rozvrátit morálku někoho, kdo pracuje na tři směny a jeho roční příjem je zlomkem měsíčního příjmu výše uvedených?

Druhá část rozhovoru s Janem Kellerem

30. 3. 2021

Ze včerejšího rozhovoru s Janem Kellerem upozorňuji na poznámku o “diskrétní elitě” největších vlastníků. Jan Keller ji odhaduje na desetiny procent populace. Čtenář by mohl nabýt dojmu, že to je těch 30 nejmocnějších, co se schází na tajných poradách. Ale pozor! Několik desetin populace, to je 5 – 8 milionů lidí v rámci západního civilizačního okruhu. Ta úzká vlastnická elita je na počet lidí srovnatelná se všemi občany Slovenska. A to nepočítáme Číńany, Indy, bohaté Rusy atd.

Navíc Jan Keller připomíná, že tato “diskrétní elita” je závislá na “služebné elitě”, což jsou další miliony lidí. Ta závislost znamená, že mocipáni v Los Angeles mohou bez problémů vyhodit finančního ředitele české pobočky, ale nemohou si dovolit válku s finančními řediteli jako sociální vrstvou. Musí tedy zohledňovat jejich zájmy.

Slonovinové věže byly ve všech dobách. Dosud v žádné éře ale nevznikla slonovinová věž s miliony obyvatel.

30. 3. 2021

Jakov Kedmi (bývalý šéf jedné z izraelských zájmových služeb, původem ze Sovětského svazu). není žádné ořezávátko, takže je dobré nad jeho analýzami přinejmenším přemýšlet.

V téhle tvrdí, že americký vojenský náskok nad rusko-čínskou aliancí se snižuje. Pokud Američané nerozpoutají velkou válku do tří let, už si ji nebudou moci dovolit nikdy.

Jenže pokud USA ztratí schopnost terorizovat zbytek světa, co jim zbude? Peníze? Topí se v dluzích. Schopnost vyrábět? Žádnou nemají. Vzdělanost? To málo, co měli, si zničili. Spojence? Muslimové se jim otevřeně vysmívají a ostatní je “jen” nenávidí. Dnes se mohou posmívat “V Rusku někteří lidé bydlí v zemljankách cha cha cha” (nevím, zda je to pravda). Ale v čem budou bydlet Američané, až ztratí schopnost vysávat zbytek světa?

Amerika čeká na svého Gorbačova, píše skvělý analytik Curtis Yarvin. Pro nás je mnohem zajímavější, jak to změní poměry u nás, a zejména postavení amerických kolaborantů.

Kéž by ten polodementní pedofil vydržel co nejdéle. Každý měsíc je dobrý.

Izraelský analytik Jakov Kedmi označil termín, po ktorom USA už nebudú schopné zastaviť Rusko a Čínu

30. 3. 2021

Martin Konvička o myšlení politicky korektního “antirasismu”:

“Z toho všeho vyplývá, že pokud se odmítnete doma pohádat s rodiči nebo zapomenete poslat udání na svého politicky nekorektního kolegu, tak tím spouštíte řetěz příčin vedoucí k brutálním pogromům. A nejspíš se toho v budoucnu dopustíte. Je tedy správné proti vám zasáhnout.

Kumpán, se kterým jsem to diskutoval, v tom viděl práci choré mysli – konkrétně obsedantně-kompulsivní poruchy. Obsedantní neurotici(?) se fixují k různým věcem (Co když chci někoho zavraždit? Co když mám rakovinu?), a dělají si celé “mentální seznamy”, co dělat, aby náhodou nikoho nezavraždili (např. strach z nožů…), nebo tu rakovinu nedostali (pití mrkvové šťávy, neustálé sebepozorování). Podobně si “antirasisté” – ve skutečnosti největší rasisté, posedlí genocidami, otroctvím atd. – nejspíš neustále dělají “seznamy”, aby se náhodou nevypravili na cestu, na jejímž konci by jim narostly patka a knírek.

Martin Konvička: Jeblost leftardů

29. 3. 2021

Vláďa Otovič Nevlud: Dnes uplynulo 122 let od vraždy Anežky Hrůzové, ze které byl účelově obviněn rakouský občan židovského původu Leopold Hilsner. Modelový případ, kdy existuje společenská poptávka k nenávisti určité skupiny obyvatel. Pak nezáleží na faktech, nýbrž na davu. Proti verzi o rituální vraždě se veřejně postavil univerzitní profesor a budoucí první československý prezident T. G. Masaryk, který sklidil obrovskou vlnu kritiky a veřejných útoků.

Petr Hampl: To je skutečné vlastenectví. Udržet si rozumnost a morálku, a nikdy se nepřizpůsobit davu. Davovost je pro liberální demokraty, vlastenci si ji nemohou dovolit.

29. 3. 2021

Jan Keller v první části rozhovoru s Petrem Hamplem:

Samotný způsob, jakým západní společnosti usilují o návrat k rovnováze, je jen dále destabilizuje. Ten způsob spočívá v tom, že si tvůrci nejrůznějších spekulativních bublin odnášejí vysoké odměny, zatímco náklady na stabilizaci vychýlené rovnováhy jsou přenášeny na zbytek společnosti. Volání po stále větší deregulaci jen dokazuje, že takový systém není schopen učit se ze svých vlastních chyb, postrádá tedy základní znak, s jehož pomocí definujeme inteligenci.

O středních třídách a společenské stabilitě

29. 3. 2021

Vlastimil Vondruška připomíná, jak důležité je udržení práva žertovat o čemkoliv a jakkoliv (i s tím, že někomu to nebude připadat vtipné a třeba vás bude i pokládat za pitomce). On totiž každý vtip může někoho urazit (v tom je podstata vtipu), a to je v době sněhových vloček nepřijatelné.

“Abychom byli korektní, měla by se naše komunikace a humor smrsknout na ideologicky impotentní a neškodná témata. Povídat bychom si měli o počasí (ovšem opatrně, abychom se nedotkli práv ekologických aktivistů), o jídle (ovšem nesmíme se přitom dotknout dobré pověsti některé potravinářské firmy, neboť to je pomluva), o sousedech (při respektování zákona o nakládání s osobními údaji), o manželkách či manželích (ale pozor, aby to nebylo bráno jako sexismus), o kopané (ale hodnotit můžeme výkony jen bílých fotbalistů) a snad smíme i říci, že se nám vcelku daří dobře (pokud bychom tvrdili, že se máme špatně, je to šíření poplašné zprávy). S faktickými informacemi je asi třeba opravdu nakládat s rozmyslem a v rozumné míře korektně. Ale v umění a humoru?”

Hampl se do obrany nekorektního humoru zapojil v posledních dnech obrázkem opičí pracky a průpovídky o jednom skotském fotbalovém týmu, což zveřejnil na svém twitterovém účtu. Taky to dost lidí pěkně vytočilo.

Vlastimil Vondruška: Chraňme humor

28. 3. 2021

Zítra v 19 hodin bude na mé stránce petrhampl.com publikována první část rozhovoru s Janem Kellerem. Bude to čtení na tři večery. Nejdelší rozhovor, jaký Jan Keller podnikl za poslední roky. O národě, civilizaci, chmurných perspektivách i možnostech, jak nasměrovat vývoj méně negativním směrem.

28. 3. 2021

Ivan David zcela jasně. ZA SOUČASNÝCH PODMÍNEK NA TRHU S POTRAVINAMI ZÁKAZNÍK NEROZHODUJE!!!

“Po předložení návrhu novely Zákona o potravinách se s radami se roztrhl pytel. Hlavně prý nenarušit „volnou obchodní soutěž“. Ta ovšem neexistuje, pokud nemáme na mysli soutěž dodavatelů, kdo nabídne nižší cenu. Říká se tomu závod ke dnu.

Slovo „maloobchod“ je matoucí, jde o hypermarkety. Rozhodují o cenách, za které jsou ochotni nakupovat od zemědělců a potravinářů a také o cenách pro spotřebitele. Rozdíl mezi tím je příjem, po odečtení nákladů zisk. Zisk se daní v zahraničí a dividendy nezdaněné putují k zahraničním akcionářům. Čím nižší jsou výkupní ceny potravin, tím vyšší jsou zisky obchodních řetězců, které mají v ČR podíl na trhu skoro 80%, v Západní Evropě a v některých zemích východu ještě vyšší. Řetězce určí, za kolik jsou ochotny nakoupit, a do této ceny se musí dodavatel vejít, nebo přestane být dodavatelem. Brambory se vykupují typicky za 2,40, prodávají za 19 Kč, přirážka na příklad na jogurtech ve skle je 105%. Drobní zemědělci se se svým zbožím na regály řetězců nedostanou, nejsou schopni zajistit dlouhodobé dodávky pro celou síť ve stálé kvalitě. Zákazník zde o nabídce nerozhoduje, jak tvrdí ideologové hypotetického liberalismu.”

Ivan David: Čechům českou kvalitu?

28. 3. 2021

Z rady čtenářce:

Bylo by možná krásné, kdybyste se mohla odstěhovat do divočiny a živit se lovem nebo sběrem kořínků, ale pro to nejsou v Evropě podmínky. O něco realističtější je možnost odstěhovat se někam na venkov, najít si nějakou jednodušší práci, klidně řemeslnou a žít do značné míry samozásobitelsky, mimo systém. K tomu ale potřebujete přátele, kteří by vám takovou změnu života umožnili. A dnes ani nedokážete říct, jestli by Vám takový životní styl vyhovoval.

Kromě toho je dost lidí, kteří jsou schovaní na manažerských místech v korporacích, a potají podporují vlastenecké aktivity. Někdy finančně, někdy pomohou něco zorganizovat, někdy píšou na internet pod falešným jménem nebo dělají korektury textů apod. Někdy to má tu podobu, že podporují vlastenecky založeného sedláka – třeba tím, že odebírají jeho produkty, nabízejí je svým známým a občas se na statek zajedou podívat, a pomoci. I to je způsob, jak pomáhat.

Jak zůstat naprosto poctivý, a přitom se slušně uživit

27. 3. 2021

Piráti agitují za “evropskou národnost”. Žabaři! Když už, tak přece národnost planetární. Nebo ještě lépe galaktická.

27. 3. 2021

Vítězství má tisíc otců, porážka je sirotek.

Číně se daří a kontrast proti rozpadajícímu se Západu je stále větší. Josef Skála tedy mluví o tom, že je hrdý na své čínské soudruhy a na úspěchy tamního socialismu. Liberální ekonomové zase zjistili, že je v Číně vlastně kapitalismus. A Číňané si myslí svoje. Z toho si vzali to, z toho ono, a zároveň neopustili svojí tisícíletou tradici. Bylo by zajímavé nepoměřovat současnou Čínu ani německým Marxem ani rakouským Hayekem, ale čínským Konfuciem. Nesrovnávat současnou vládu s vládami na západě, ale s tím, co je historicky normální v Číně. Jak si počínaly jiné dynastie než komunistická strana. Jenže kdo z nás toho o Číně ví tolik, aby toho byl schopen.

Přibližně před 100 lety si byli Evropané naprosto jistí, že konfuciánská tradice odsuzuje Číňany k bídě a zaostalosti. Jenže oni jen postupovali pomaleji, mohli bychom říct uvážlivěji. Dnes ten rozdíl vidíme.

Ale úplně nejsměšnější jsou týpci, co doufají, že se jim podaří Čínu kolonizovat tím, že jí vnutí svou představu o demokracii. Kolonizovat někoho, kdo je chytřejší a bohatší než vy, to můžete pouze v případě, že je to Evropan nebo Američan.

27. 3. 2021

Evropskou unii a Čínu spojuje cenzura a úsilí o neustálý dohled nad všemi obyvateli. Číňané došli dál, a to proto, že jsou schopnější. Ne proto, že by EU nechtěla.

Nicméně v Číně to směřuje k velké silné technologicky pokročilé mocnosti, v EU to vypadá na kolaps, který by byl vyloženě komický, kdybychom v tom prostoru nebydleli i my. Přeměnit prosperující a vojensky silný prostor na území, které je k dispozici ke kolonizaci každému, včetně pouštních beduinů, to se nepovede tak často.

To, že Čína vakcínu vyrábí a vyváží, zatímco EU ji už nezvládne ani koupit, to není náhoda. Jenom je viditelnější něco, co se děje ve všech oblastech.

Proč mají podobné metody opačné důsledky? Proč to v Číně vynáší nahoru schopné lidi, zatímco v EU ty nejhorší z nejhorších? Teď faktorů je asi mnoho, ale podstatnou roli mohou hrát civilizační rozdíly. Pro Čínu jsou byrokracie a centrální řízení přirozené. Tak to měli tisíce let, a v tom jsou dobří. Evropani byli vždy naopak silní v kreativitě a inovacích. Jejich nejcennější hodnotou vždy byla svoboda. Proto pokus o aplikaci čínské metody řízení vede k výsledkům, k jakým vede.

26. 3. 2021

Iveta Smetanová: Citace z knihy Petra Hampla POCTIVOST A KREATIVITA: “Pokud státní peníze nebudou vynakládány na podporu národní hrdosti, nýbrž na tupení a zesměšňování vlastního národa, pokud místo pozitivních vzorů budou oslavování feťáci a úchylové, bude to podobné, jako by letectvo bombardovalo vlastní města.”

Na mém e-shopu už je úplně vyprodaná, ale některá knihkupectví se zásobila, takže se pořád ještě dá sehnat.

26. 3. 2021

Jan Keller:

V Evropském parlamentu jsou Piráti členy frakce zelených. Zelení se přitom vyslovují pro migraci nejnadšeněji ze všech frakcí. V minulém funkčním období požadovala jistá německá zelená europoslankyně, aby byly do zemí střední a východní Evropy přesídlovány komplet celé vesnice. Francouzský zelený europoslanec zase v době největší migrační vlny v roce 2015 na plénu vykřikoval, že odpor Maďarů k migraci je třeba zlomit tím, že migranty budou přes Maďarsko převážet parlamentní limuzíny. Naši Piráti do tohoto kolektivu podle všeho dobře zapadli.

Rozhovor  s Janem Kellerem

25. 3. 2021

Nakladatelství Arktos (ano, opravdu se jedná o to velké nakladatelství, co vydává Dugina, Sprenglera a další autory podobného kalibru) oznámilo, že anglický překlad Prolomení hradeb vyjde v nejbližších dnech:

25. 3. 2021

Je stále těžší ohrožovat a vydírat celý svět, když zaostáváte hospodářsky i technologicky, a všichni vědí, že se to bude každým rokem zhoršovat. To pak vedete silné řeči o tom, jak zničíte “zabijáka”, a ta dobývaná země mezitím rozmisťuje rakety, před kterými se nedovedete bránit, a které míří na vaše nejzranitelnější cíle.

Pak nezbývá než si vybíjet agresivitu na Kurdech či ukrajinských či arménských vesničanech. Nebo na občanech vlastní země. Ale všeho do času.

USA mají problém: ruské Kalibry v Tichém oceánu

25. 3. 2021

Pavel Novotný chce být pražským primátorem. Proč ne. Když může být primátorem Hřib…. Žádný významný rozdíl.

25. 3. 2021

Čtení myšlenek je realitou. Zatím ne v tom smyslu, že by někdo dokázal detailně číst vaše filosofické úvahy nebo si prohlížet vaše erotické představy, ale je možné už předvídat pohyb, který se chystáte udělat. Stačí k tomu obyčejný ultrazvuk, žádné speciální zařízení v mozku.

Jiné výzkumné týmy mezitím neuvěřitelně pokročily ve výzkumu ovlivňování. Ne přes čipy nebo chemikálie, ale tak, že člověku předloží správné podněty ve správném pořadí.

Fantazijní představy o chemtrails nebo čipech ve vakcínách zastaraly. Experimentální psychologie šla mezitím jiným směrem. Ale není to směr méně hrůzný.

Zároveň upozorňuji, že ve stále více oborech ujíždí Západu vlak, že to nejpokročilejší se děje v Číně. Jak jsou na tom v Číně s čtením myšlenek?

Single-trial decoding of movement intentions using functional ultrasound neuroimaging

25. 3. 2021

Často se hádám se zastánci fantazijních (konspiračních) teorií, nicméně skutečná královna toho oboru mi na profil nechodí. Jmenuje se Alexandra Alvarová a dotáhla do dokonalosti teorii, podle níž v západních společnostech nedochází k napětím a konfliktům mezi sociálními vrstvami . Jedinou příčinou je Vladimír Putin, který se svými armádami skřetů (pardon, trollů) posouvá společenské dění a detailně určuje názory převládající v různých skupinách. Na rozdíl od propagátorů vesmírných ještěrů je zvána do velkých televizí a získala postavení mainstreamové celebrity. Svým způsobem je to obdivuhodné.

Připomínám ji, protože je mezi prvními podepsanými pod peticí, která vyzývá k likvidaci všech, které paní Alvarová označí za stoupence tajného spiknutí. Jako za Hitlera a jako za Stalina.

Petici je určena Jaromíru Štětinovi, Pavlu Teličkovi, Ivan Bartošovi a dalším superosobnostem a obsahuje půvabné formulace jako “Buďte našimi vzory, našimi leadery…”

Ta jména pod peticí si zapamatujte. Není to obyčejný hnus. Je to superhnus.

A ještě jedna poznámka. Mezi normálními lidmi probíhá o lidových konspiračkách kritická diskuze. Často se hádáme, a rozhodně to není tak, že bychom každému spolkli všechno. Kavárenská elita o svých konspiracích nepochybuje.

Petice Zastavme nárůst extrémismu

24. 3. 2021

Čeští zemědělci nemohou dostat brambory k českým zákazníkům, protože nákupčí supermarketů raději dovážejí z Egypta. Potřebuje někdo ještě pádnější důkaz, že potřebujeme ochranu proti cizím potravinám?

A jestli někdo skuhrá, že by to omezilo jeho svobodu nakupovat egyptské brambory, tak ať. “Svoboda”, která spočívá tom, že když přijdu do supermarketu, tak tam na pultu neleží české, nýbrž egyptské brambory, taková “svoboda” nemá žádnou hodnotu.

Agrární komora: Egyptské brambory místo českých

Odkud jsou brambory, které kupujeme v obchodě? V tuto dobu mají naši pěstitelé brambor obvykle prázdné sklady a čekají, až začne sklizeň raných odrůd. Letos je ale situace výrazně jiná. Čeští pěstitelé nedokážou dostat na trh své zásoby brambor, protože se k nám dovážejí za dumpingové ceny levné brambory ze zahraničí. Zanedlouho se na pultech obchodů dokonce objeví nové brambory z Egypta. Věděli jste, že se v této zemi pěstují převážně v pouštním písku, který nemá výživové látky a zemědělci je musí uměle dodávat? Žádná výhra to není ani z hlediska spotřeby vody. Jeden kilogram brambor vypěstovaných na poušti totiž spotřebuje až 500 litrů vody, což je dvojnásobek hodnoty udávané u této plodiny jako obvyklá vodní stopa. Mnozí tamní pěstitelé brambor objednávají sadbu až ve Skotsku, protože skotské odrůdy jsou odolné vůči chorobám a velmi dobře snášejí saharské horko. Vypěstované brambory pak Egypťané balí do velkých pytlů, do kterých pro udržení hlíz v kondici přidávají ještě rašelinu. Ta je pro změnu dovezená z Irska. Následně brambory putují několik tisíc kilometrů třeba do českých obchodů. Co vy? Jakým bramborám dáváte přednost? Koupili byste si brambory z Egypta?

24. 3. 2021

Bývalý princ Harry si našel práci. Bude jedním z ředitelů ve firmě BetterUp. Co ta fima vyrábí? Dodává “osobnostní rozvoj”. Ale pozor, má na to dva tisíce zaměstnanců (a nezveřejněný počet externistů), a ten lidský rozvoj dodává korporacím AirBnB, Google, Hilton a Symantec. Konkrétně pak pracují pro lidi na pozicích jako “člen představenstva pro rozvoj talentů”, kteří jsou díky osobnostnímu rozvoji ještě lepšími manažery. Takových firem jsou tisíce a tisíce, navzájem si dodávají služby, všichni vydělávají úžasné peníze, všichni si připadají šíleně důležitě a celé je to úplně zbytečné.

A celé je to obklopeno miliony dalších, kteří teď ještě pracují za pár šlupek, a doufají, že se dostanou mezi vyvolené.

Kromě toho nějací jiní lidé za naprosto mizerné peníze vyrábí produkty a pěstují rostliny, a chovají zvířata. To ti nahoře nevědí. Ti jsou přesvědčeni, že svět stojí na osobnostním rozvoji a na rovnosti šancí, a že výroba probíhá tak nějak sama od sebe.

A pak ať mi někdo vypráví o tom, že trh oceňuje užitečnost a efektivitu.

Internetová stránka společnosti BetterUp

24. 3. 2021

Z komentáře k situaci v Trikoloře:

Není překvapující, že profesor Budil jako první a zatím jediný zvedl ležící prapor Trikolory a formuloval novou vizi. Vlastně první skutečnou vizi, kterou Trikolora měla. Marketingové slogany o obraně kapitalismu nebo obraně jakéhosi nedefinovatelného (a nejspíš již zaniklého) světa totiž nejsou žádnou vizí. Zrovna tak nejsou vizí osmdesátkové průpovídky o vztahu jedince a státu. Trikolora by měla vynechat nejbližší volby, chystat se na rok 2025 a přijít s revolučním programem znovuvybudování samostatného svobodného státu ve čtyřletce 2025 – 29.

Petr Hampl: Kdo je Ivo Budil

23. 3. 2021

Z rozhovoru na parlamentkách:

Nepokládáte Piráty za extrémní levici?

Je to mnohem horší než extrémní levice. Vidíme na nich všechny negativní vlastnosti krajní levice. Pohrdání obyčejnými lidmi. Strach z otevřené diskuse. Připravenost uvěznit nebo jinak zničit každého, kdo se odváží nesouhlasit. Nenávist k obyčejnému životu, práci a normálním sexuálním kontaktům. Jenže krajní levice mívala i pozitivní prvky. Byla protiválečná a byla proti globálním korporacím. Piráti milují globální korporace, podporují válečné výpravy a schvalují nesmyslné nákupy u amerických zbrojovek.

Rozhovor na parlamentních listech

23. 3. 2021

Václav Klaus mladší odchází z politiky. Nejspíš dostal tu komerční nabídku, na kterou čekal, a “obrana normálního světa” pro něj nikdy nebyla životní priorita. Prostě jedno ze zaměstnání, které v životě vystřídal.

Dva měsíce před založením Trikolory jsem napsal článek, ve kterém jsem předpověděl, že juniorova strana zcela změní poměry. Že přinese do České republiky orbánovskou změnu. Ta předpověď byla fatálně chybná, a k té chybě se hlásím. Je teď na mě, aby provedl revizi, našel metodickou chybu v myšlení, a příště si dal bacha.

Článek z dubna 2019

23. 3. 2021

Odjakživa to bylo tak, že když bylo na ulici plno lidí, člověk se cítil bezpečněji, než když bylo prázdno. Až přišli genderoví specialisté s nápadem zvýšit bezpečnost tím, že se po setmění centra měst vylidní. Tedy zmizí z nich ti muži, kteří jsou zvyklí poslouchat zákony. To určitě hned klesne kriminalita! A jestli to nepomůže, mohou to doplnit zrušením policie.

Ona nakonec kriminalita klesne, protože nebude vycházet nikdo, kromě zločinů. Jako tomu bylo ve středověku.

Je to neuvěřitelné, ale ono skončí katastrofou všechno, na co sáhnou. Naprosto všechno! Bez výjimky.

Zákaz vycházení mužům po 18. hodině, navrhuje britská poslankyně

22. 3. 2021

Někteří si možná všimli, že jsem na své webové stránce začal publikovat texty Ivana Hrbka. Ivan Hrbek je statistik, jehož prognózy už loňského jara nejpřesněji vycházejí (aspoň z těch, na které jsem narazil).

Tentokrát píše:

Dušek a Blatný se nás snaží přesvědčit, že „počty nakažených klesají“. Dušek už nás pošesté ujišťuje, že jsme „v bodě zlomu“ Skutečnost je ta, že počet „nakažených“ klesá spíše kvůli poklesu počtu PCR testů a testování v podnicích a na úřadech, které vláda zdvihla s ročním zpožděním jako prapor, nějak nefunguje. Prozatím jenom přestali zveřejňovat počty „aktivních nakažených“, aby to tolik nebilo do očí.

Takže snad tím světýlkem bude, že Babiš konečně pochopil, že jsme stát druhé kategorie a zatímco některé státy EU budou s naočkováním populace hotové v létě, na montovnu (která se navíc nebouří a montuje) vyjde potřebný počet vakcín za dobu delší, než rok, takže někdy jaro 2022. A on si nemůže dovolit, aby mu do voleb pomřeli voliči. I tak to bude prů-píp-ser! Takže se najednou zjistilo, že pro nouzové použití vakcíny není třeba souhlas EU, ale je plně v kompetenci národních států. Proto má třeba stejně velké Maďarsko naočkovány tři miliony občanů proti našemu jednomu milionu. Ovšem to mu eurohujeři všeho druhu těžko spolknou. A výše zmínění vědci mu také nepomůžou….. Takže až budeme někde číst, že “Maďarsko a Slovensko předbíhají ve frontě na Sputnik” tak si uvědomte, že my jsme si do té fronty ještě nestoupli.

Ivan Hrbek: Sněžné zklamání a covidová světýlka

22. 3. 2021

Zdeněk Nováček: Dobře, Polsko!

Polsko se v roce 2016 pokusilo zavest dan z prodeje pro supermarketove řetězce, aby chranilo male obchody, jejichz podil na trhu klesl mezi lety 2008 az 2019 z 51 procent na tricet. Evropska komise se rozhodnuti parlamentu pokusila zablokovat. Po dlouholetem soudnim procesu, včetně odvolani, konecne u Evropskeho soudu prohrála.

Retezce, v naproste vetsine vlastnene zapadoevropskymi firmami, zaplatily v roce 2019 ze zisku 26 miliard EUR na danich 220 miliónů.
Diky Gust Martin

22. 3. 2021

Jedna ze základních sociologických pouček zní, že cokoliv kdokoliv udělá (co se týká společnosti), nezamýšlené důsledky jsou vždy významnější než ty zamýšlené. Znovu a znovu narážíme na to, že cokoliv kdokoliv rozpoutá, vymkne se mu to z rukou.

Takže například kolonizace Balkánu Evropskou unií a EU (a příprava na islamizaci prostoru) paradoxně vedla k nárůstu čínského vlivu, Číňané staví železnice (které zůstanou v jejich vlastnictví), kupují přístavy a uzavírají partnerství s vládami. V tichosti, bez velkých prohlášení.

Netušíme dnes, co to bude pro ty země znamenat. Můžeme si říkat, že spadat pod Američany je to nejhorší, co může nějakou zemi potkat, ale nevíme to. Z dějiny ale víme, že když se v něktré malé zemi potkává více zahraničních vlivů, je to pro ni mnohem lepší než být vazalem jediného “spojence”.

Čína nenápadně pronikla na Západní Balkán

21. 3. 2021

Jirka Brančík:

Když Mendel napsal své stěžejní publikace o dědičnosti, ze kterých pak vzešly Mendelovy zákony dědičnosti, asi v té době byla jeho hlavní myšlenka: “Než to publikuju, musím si to nechat schválit Vídní.”

Když si Otto Wichterle odléval doma, za pomocí stavebnice Merkur své první kontaktní čočky, asi mu blesklo hlavou: “A neměl bych se napřed zeptat Moskvy?”

Jiří Brančík: Vědci nebo pijavice na rozpočtech?

21. 3. 2021

Z odpovědi na otázku o případných změnách státních hranic:

Anexe totiž v současné době probíhají jiným způsoby – výměnou obyvatelstva, majetkovými přesuny, „investicemi“ či právními změnami, které dobyvateli umožní získat kontrolu nad územím dobytého státu (viz. např. smlouva, která umožňuje německé policii zatýkat lidi na našem území).

Posun hranic je navíc dokladem o tom, že se dobyvatel dočasně vzdává úmyslu obsadit celé území dobývaného státu. A to rozhodně není případ vztahu „spojenců“ k České republice.

Očekáváte v příštích 15 letech změnu státních hranic České republiky?

21. 3. 2021

Zápas Slavie v Glasgow a následné události udělaly větší propagandistickou práci, než kdyby Česká televize v hlavním vysílacím čase odvysílala dvouhodinovou přednášku Martina Konvičky. Minimálně osm milionů lidí se jasně a jednoznačně dozvědělo, jak je to s tím “bojem proti rasismu”. Takovým způsobem, že je emotivně výrazné a že si to dobře zapamatují.

Naprostá většina z těch lidí se nezajímá, co je “woke” nebo “cancel culture”. Ale rozumí tomu, že fotbalistu bez příčiny surově zmlátili, a ještě za to bude potrestán – pouze a jen proto, že má bílou barvu kůže. Ještě před pár dny nevěděli, že se v Evropě něco takového děje. Slyšeli o tom nějaké zvěsti, ale ty zvěsti jim připadaly přehnané. Teď jim to staví před oči Česká televize a Český rozhlas.

Každý, kdo zkusí něco takového tlačit mimo pražskou a brněnskou kavárnu, bude po dobu několika let za naprostého exota.

A další vlna přijde, až bude českým fotbalistům udělen trest.

Bravo, sluníčkáři! Dobrá práce???!

21. 3. 2021

Marian Kechlibar:

“Nejsnáze přijdete o nějakou schopnost, pokud zrušíte instituce, které ji zastřešovaly. Pak se ztratí jejich historická paměť, jednotliví zaměstnanci se rozprchnou jinam a přestanou spolu komunikovat, někteří skončí v cizině… U nás jsme měli velmi silnou tradici výroby očkovacích látek za první republiky, Státní zdravotní ústav vyvážel séra do jiných evropských zemí už za Masaryka. Po druhé světové válce vznikl Ústav sér a očkovacích látek, který neslavně skončil v 90. letech poté, co se pustil do příliš drahé stavby nové továrny. Státní podíl v ústavu byl odprodán a měnil majitele, až skončil v rukách Luďka Sekyry. Naštěstí aspoň ta továrna v Bohumili stojí a nyní ji provozuje Novavax.

Ale je patrné, že léta se vůbec neuvažovalo o tom, že by výroba vakcín byla strategicky důležitým zájmem naší země – a to přitom právě v době, kdy se cestuje nejvíce za celou historii, kdy na Václaváku potkáte „babylon národů“ a jakoukoliv infekci z opačného konce světa sem lze zavléct během 24 hodin letadlem.”

To není jenom o tom, že reforma 90. let byla založena na naprosto chybné filosofii, podle níž je ziskovost nějakého soukromého subjektu důležitější než národní bezpečnost. Mnohem víc je to o paralýze současného politického řízení. Proč neprobíhají horečnaté práce na vybudování nové fabriky a nového výzkumáku? Proč to není ve všech opozičních programech jako jeden z hlavních bodů? Proč většina politiků a profesionálních politiků není ani schopna si uvědomit ten problém? Zemi vedou lidé, jejichž mentální obzor nepřesahuje schopnost zjistit, jestli je na něčem správné razítko. Vedou ji na všech úrovních, včetně opozičních stran.

Rozhovor s Marianem Kechlibarem na Parlamentních listech

20. 3. 2021

Řezání hlav učitelům se ve Francii stává novým normálem. Dalšímu učiteli žáci vyhrožovali uříznutím hlavy. Reakce státní správy? Potrestali učitele.

20. 3. 2021

Daniela Vávru nikdo nemůže podezřívat ze sympatií s předlistopadovým režimem. Ale každý soudný člověk musí uznat, že to – jak posunuli zemi dopředu, modernizovali společnost a zlepšili lidský život – nemá v českých dějinách obdoby. Je ovšem otázka, nakolik to souvisí přímo s marxistickou ideologií, a jestli k tomu bylo zapotřebí těch represí- odporných, brutálních a zbytečně k přehnaných. Jestli mnohem spíš nešlo o to, že tu byl nacionalistický režim, který dokázal mnohem lépe namíchat kokteil individualismu a kolektivismu. Protože ty evropské státy, které šly nemarxistickou cestou, v těch letech dosáhly ještě lepších výsledků. Osobně myslím, že kdyby se podařilo vybudovat masarykovský demokratický socialismus, mohly být výsledky ještě mnohem lepší. Ale dějiny neznají kdyby…

Samozřejmě, že někteří vykukové na tom vydělali mnohem víc než obyčejní pracující lidé. Ale nikdo neprodělal. To je obrovský rozdíl proti společenským systémům “každým sám za sebe” a “všichni proti všem”. Nehledě na to, že některé uspořádání v lidech posiluje jejich dobré vlastnosti (byť zoufale nedokonale) a dává jim hrdost, zatímco jiné dává vyniknout tomu nejhoršímu, co v nich je.

Daniel Vávra: Budovatelé na Orlíku

20. 3. 2021

Eva Svobodová to napsala před pěti lety. Nevěděla, že přijde nějaká epidemie, ale teď na její slova přesně dochází:

“Hollangate alegoricky otevírá okno do světa, kde o politice a veřejném mínění rozhodují batikovaní absolventi fildy, okaté genderistky a politoložky, rachitičtí sexuálně nevyhranění zaměstnanci think-tanků a plaší brýlatí kariérní politici.

Do světa, který na policisty, vojáky, sportovkyně, jaderné fyzičky a řemeslníky kouká jako na nebezpečnou zvěř, kterou je třeba zregulovat. Který díky desítkám let tažení proti “nacionalistům” a “extremistům” nemá v politice žádné vůdčí osobnosti pro krizové chvíle.”

Eva Svobodová: Evropské sadomaso

20. 3. 2021

Ivan David informuje o očkovacím dokumentu EU, o kterém se česká média jaksi zapomněla zmínit. Hlavně o tom, že různým zemím byla přidělena různá priorita. Třeba Holanďani dostanou vakcíny v nejbližších týdnech, zatímco s Českou republikou se počítá teprve až budou naočkováni ostatní. Nejdříve letos na podzim.

Očkování rozdělilo evropské země do dvou skupin. Představitelé jedněch hájí své obyvatele (Maďarsko, Rakousko a do určité míry i třeba Německo) – když jim vakcínu neprodá EU, nakoupí si ji sami jinde. V těch druhých politická třída raději nechá umírat lidi a ničit hospodářství, než by udělali něco nepovoleného. Ukázkovým příkladem Česká republika. Babiš se v téhle věci vzácně shoduje s Piráty a Demoblokem.

Jiří Ovčáček skvěle vystihuje situaci, když ty lidi otevřeně nazývá “politickými zločinci”. A není to jen problém politiků. Celá sociální vrstva intelektuálů, vědců, novinářů atd. nadšeně volá “raději umřít než porušit nařízení EU!”

Ivan David: Vakcínová solidarita

19. 3. 2021

Doporučuju zajímavý postřeh Martina Konvičky o psychopatech. Proč jich přibývá. Zjednodušeně řečeno: Dřív to bývalo tak, že z někteých se stali vojevůdci nebo ředitelé, další skončili ve věznicích a na šibenicích, a ta masa uprostřed – ti dostali párkrát po čuni, a srovnali se.

Jenže to přestalo fungovat a spousta těch, kdo by se jinak srovnali, po té čuni nedostane, a působí škodu na všech úrovních, a ve všech vrstvách.

Martin Konvička. Země psychopatů

19. 3. 2021

Připomínám, že když Fidel Castro v 81 letech spadl ze schodů na pódium, celá Amerika se smála jeho senilní neschopnosti. Ale Joe není jako Fidel. Fidel v té době ještě dokázal souvisle mluvit.

19. 3. 2021

Veliký dík Marianu Kechlibarovi za překlad eseje O hře na neporozuměnou o Ayaan Hirsi Ali. Je to esej o islámské migraci, ale také to neschopnosti normálně diskutovat. Jak jsem napsal v Prolomení hradeb – kdyby existovala svobodná férová diskuze, bylo by kolem migrace jasno během pár hodin.

On je totiž obrovský rozdíl, jestli lidé do diskuze vstupují, aby se něco dozvěděli nebo jestli pokládají za “diskuzi” to, že vykřiknou své stanovisko, odbíhají od tématu, každých pár vteřin přinášejí jiný úhel pohledu, prokládají to osobními urážkami… zkrátka zahltí prostor směsí pravd, polopravd a emocí. Cílem je nepřipustit, aby jejich hotové stanovisko bylo podrobeno zkoušce.

Je jedno, jestli je taková HRA NA NEPOROZUMĚNOU o migraci, islámu, covidu, ekonomických otázkách nebo čemkoliv jiném. V každém případě je ztrátou času pro obě strany. Učím se neztrácet tím čas. A ostatním doporučuju totéž.

Marian Kechlibar: Špatné svědomí Evropy aneb o hře na neporozuměnou

19. 3. 2021

K jaké společenské vrstvě člověk náleží, to se pozná mimo jiné podle jazyka. Dlaždič mluví jinak lékař a lékař mluví jinak než specialista gender studies. Už po pár větách poznáte rozdíl.

Platí to i pro politiky. Takže jestliže šéf státu veřejně nazývá jiného vrahem a vyhrožuje mu, tak se tím zařazuje někam po bok Saddáma Husajna, Kim Čon-unga či nějakého afrického kmenového náčelníka s titulem plukovník.

Donald Trump si s něčím takovým nepatrně zahrával, když nazýval Kim Čon-unga “rakeťákem”, ale byla v tom nadsázka a trocha humoru.

Je poslední Bidenovo extempóre výrazem postupující demence? Nebo hroucení systému? Nebo obojí?

18. 3. 2021

Z Vidlákova komentáře:

Ale zvyšování daní nám bude vyhlašovat už Bartoš. On bude ten, kdo v televizi bude obhajovat, proč je to dobře. Spolu s tím bude nucen vyhlásit spoustu úlev pro nadnárodní korporace, bude vyhlašovat různé zákazy, protože Zelený úděl bude součástí jejich politiky. Zároveň bude národu vysvětlovat, že migrace je přínosem a obohacením. A samozřejmě jeho skvadra nebude vůbec tušit, co to znamená stát, průmysl či finance.

Bartoš bude ten, který vezme zpátky to, co Babiš přidal na sociálních dávkách a důchodech. Bartoš nějak bude řešit státní dluhovou službu. Bartoš se bude zodpovídat Německu, jak to tu postupuje s větrníky a soláry, Bartoš bude vysvětlovat, proč jsme ještě nepřijali dostatek syrských doktorů a jaderných inženýrů. Bartoš bude regulovat nájemné, Bartoš zařídí, že se u nás nejenže nepostaví žádná továrna, ale také žádné sklady. Bartoš bude překážet zemědělcům, kteří budou krachovat, protože nebudou smět ani orat, ani stříkat.

Vidlák: Bukanýři na vzestupu

18. 3. 2021

Z ankety na serveru Časopis Argument Ilony Švihlíkové: Proč nezvládáme covid?

Aplikovaná strategie zavrhla tisíciletou zkušenost, že jediným účinným řešením je vymýcení viru. Místo toho se snaží:

a) dlouhodobě udržet epidemii přesně tak tak rozsáhlou, aby těsně nedošlo ke zhroucení nemocnic,

b) koncentrovat veškeré náklady karanténních opatření na konkrétní skupiny, jako jsou zaměstnanci ve výrobním sektoru a drobní podnikatelé,

c) minimalizovat kompenzace.

Byla to extrémně riskantní strategie, navíc bez jakéhokoliv záložního plánu. Zhroucení tedy není překvapující. Jasná varování zaznívala už loni na jaře.

Je spíše na místě otázka, jestli je souhrn provedených kroků veden nějakou strategií. Jestli tomu není spíše tak, že vše vzniklo spontánně uvnitř byrokratických aparátů tak, že různé skupiny prostě prosadily své momentální finanční zájmy, a že členové vlády nebyli schopni problém vůbec pochopit, natož ovlivnit. Pak by nešlo jen o nezvládnutí epidemie, ale o hlubokou krizi celého způsobu vládnutí. Tomu nasvědčují výsledky této i minulých vlád v jiných oblastech.

Časopis argument: Proč nezvládáme covid?

Další odpovědi ze stejné ankety

ILONA ŠVIHLÍKOVÁ: Hlavní faktor selhání vidím v tom, že se jako dominantní vidění pandemie prosadil kompromis mezi počtem mrtvých a nakažených na straně jedné a stavem ekonomiky na straně druhé. Tato zvrhlá výměna (ve smyslu: nemůžeme zavírat, to si nemůžeme dovolit) ukazuje naprosté nepochopení toho, jak pandemie funguje.

Jak ukazuje řada asijských zemí, ale také např. Nový Zéland, země, které nedělaly žádné kompromisy a na první místo jasně postavily zdraví a životy svých občanů, mají také ekonomiku v nejlepším stavu.

Přidejme k tomu zajetí státu lobbystickými skupinami jako je Hospodářská komora (o jejichž asociálnosti netřeba ztrácet slov), velmi nízkou vymahatelnost práva, která povzbuzuje ignorování či přímo vysmívání se opatření. To, že máme „jen“ přes 23 000 mrtvých při tak obrovských počtech nakažených, je díky zdravotnickému systému, který je i díky výjimečnému nasazení zdravotníků, extrémně odolný.

JAN KELLER: Omezení u nás jsou zhruba na stejné úrovni jako v Bavorsku. Včetně jejich nasměrování na mimopracovní kontakty a ušetření průmyslu. Přitom máme denně nakažených více než v celém Německu.

Logicky z toho vyplývá, že rozdíl musí být v míře dodržování. Proč se opatření dodržují u nás méně? Nevěřím, že to je věc národního charakteru. Není prokázáno, že by se národy lišily mírou pudu sebezáchovy. Je to věc postihu a jeho výše. Kdyby byl u nás postih tak tvrdý, jako je v Německu, chovali bychom se ukázněně jako Němci.

Proč u nás postih tak tvrdý není? Protože se vláda bojí, že jí různí exhibicionisté nařknou z „návratu ke komunismu“. Je to velice podlá strategie a těžko se proti ní dá bojovat, což naši vironosiči velice dobře vědí. Už se těším, až budou dnešní obhájci svobody sestavovat vládu. To, co dnes provádějí, se obrátí proti nim. Bohužel na to doplatíme zase my ostatní.

18. 3. 2021

V rámci návrhu reformy soudního řízení jsem si dovolil připravit krátký dotazník, který umožní vynést rozsudek už po několika minutách. Pracovníkům v justici tak ušetří čas, který pak mohou věnovat diskuzím o vině bílé rasy nebo seminářích o multikulturní citlivosti.

Obžalovaný, doložte:
1) Kolikrát jste vyzýval k napadení Ruska, pokud možno jadernými zbraněmi?
2) Kolikrát jste vyjádřil, že Miloš Zeman není váš prezident, a pokud možno také, že je opilec, zrůda nebo líné prase?
3) Kolikrát jste vyjádřil vděčnost příslušníkům nadřazené arijské rasy za to, že nás v letech 1938-45 učili civilizovanému životu?

Tato zjištění umožní vynést správný rozsudek – od doživotního vězení bez možnosti propuštění po okamžité osvobození.

Výhodou by bylo také to, že každý občan ČR si může s předstihem připravit univerzální důkazní materiál (UDM). Vzhledem k počtu občanů by to vytvořilo řadu pracovních příležitostí pro absolventy oborů jako gender studies, multikulturní management či studia neziskového sektoru. Vzhledem k neustále se měnící politické situaci by tyto materiály musely být dvakrát ročně aktualizovány.

Celý návrh je zde.

17. 3. 2021

Dobrá práce!??
Schválně, jestli mi přišijou schvalování schvalování trestného činu. A každému, kdo to pochválí, pak schvalování schvalování schvalování trestného činu.

17. 3. 2021

Pokud bude šestiletý rozsudek nad Benediktem Čermákem potvrzen, současný politický režim tím překročí jednoznačnou čáru, která bude znamenat, že už neexistuje ŽÁDNÁ OBLAST ŽIVOTA, ve které by byl méně špatný než ten předlistopadový.

Až neuvěřitelné zhroucení kvality školství, méně příležitostí pro nezávislé aktivity, jsme chudší, žije se nám méně bezpečně, máme horší životní perspektivy… možná zbývá ještě životní prostředí, ale i to je rychle likvidováno zelenými fanatiky.

Označování předchozího režimu za zločinecký by se tak stalo prázdnou frází. Stejně zločinecký je i ten režim, ve kterém jsme nuceni žít. Vyčkejme a pozorujme.

To neznamená, že po roce 1989 bylo všechno špatně. Zdaleka ne. Nicméně ať byly příčiny jakékoliv, dnes je to horší než před listopadem.

16. 3. 2021

Je možné dostat šest let natvrdo za dvě slova na facebooku, která se ještě navíc týkala již proběhlé události na opačné straně Zeměkoule? Já sám bych ještě včera tvrdil, že to není možné. Že tak špatně na tom ještě nejsme. Dneska ten rozsudek padnul.

Připomínám, že takové tresty nepadaly za normalizace, a že jsou nemyslitelné v současném Rusku nebo Bělorusku.

Tohle je přesně ten případ, kdy by měla nastoupit prezidentská milost.

Na internetu schvaloval teroristický útok – mladík ze Znojma dostal šest let

16. 3. 2021

Jarda Foldyna se s tím nemaže:

Ministr Petříček měl být vyhozen už dávno, respektive se ministrem neměl nikdy stát. Je to nejhorší ministr zahraničí, kterého jsme kdy měli. Kromě toho se zdá, že je kromě ultralevicového revolucionáře, jenž se otevřeně hlásí například k anarchistickým skupinám, také obchodním zástupcem některých firem, které mají o dostavbu Dukovan zájem, a tak jim chce vyřazením konkurence z tendru pěkně umést cestičku. Byl to vždycky takový snaživý chlapec…. Na první pohled to sice vypadá, že být ultralevicovým extrémistou a zároveň obchodním zástupcem velké korporace se vylučuje, ale jde opravdu jen o první pohled. Ve skutečnosti se tyto dvě funkce velmi dobře doplňují – obzvláště, když jsou doplněny funkcí ministra zahraničí.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou na Parlamentních listech

16. 3. 2021

Biden zvedá daně nejbohatším Američanům a korporacím. Ono je to spíš symbolické, protože tahle skupina je zpravidla dost šikovná, aby se vyhnula jakémukoliv zdanění. Má na to prostředky, může najímat nejlepší poradenské a advokátní firmy, může si v Kongresu zařídit různé díry do zákona.

Nicméně člověk se nemůže ubránit povzdechu. To měl přece udělat Trump! To se od něj čekalo po roce 2016. Jeho snížení daní odmítala i většina jeho voličů. Byla to jedna z věcí, která rozhodla o tom, že v roce 2020 hodně jeho původních voličů zůstalo doma – místo, aby hlasovali, agitovali v ulicích, a ve volebních okrscích bránili podvodům.

Jak píšu v Cestě z nevolnictví, “rozbíjet životní styl nižších vrstev a zůstat těmi ideologiemi nezasažen, je velmi obtížné.”

15. 3. 2021

Takže Sputnik bude vyráběný v Německu. Bude to pro naše eurohujery dostatečné nebo musí být na ampulích malý hákový kříž? Jak to vidí třeba ten profesor, podle kterého je vhodný jen pro milicionáře?

15. 3. 2021

V drahé soukromé škole v NY se děti odnaučují slova jako “máma”, “táta”, “kluk”, “holka.” Možná si řeknete, že je to další americká blbost, která vás nepřekvapí. Ale ono to je průlomové.

Dosud tomu bylo tak, že pár procent nejbohatších podporovalo všechny možné protirodinné aktivity, ale jejich vlastní rodinný život byl poměrně konzervativní. Zvýhodňovalo to jejich děti před ostatními, protože vyrůstaly v úplných rodinách (vedle dalších faktorů jako peníze, kontakty, genetická výbava atd.) Teď ale tu nejhorší špínu aplikují sami na sebe. A tenhle případ v NY není ojedinělý.

Jak píšu v Cestě z nevolnictví, “rozbíjet životní styl nižších vrstev a zůstat těmi ideologiemi nezasažen, je velmi obtížné.”

Vítejte ve škole, kde se děti odnaučí říkat máma a táta. Vadí i slovo Vánoce

15. 3. 2021

“Zelený nový úděl” se ještě ani nestihl přiblížit uskutečnění, a už je tu další lahůdka. 75 miliard eur (skoro dva biliony korun) jako evropská záruka na půjčky pro vybrané podniky, vesměs zaměřené na “moderní ekologické technologie”. V EU nemají představu, z čeho to vlastně chtějí platit. A ani to neřeší. Prostě rozdávají. A to nečekejte, že tímhle se to zastaví.

Dostalo se to do fáze, kdy šílenec už jen křičí: Miliardu! Dvě miliardy! Padesát miliard! Bambilion! Už to ani nestojí za novinové titulky.

Ivan David: Největší veřejnou mocí organizovaný úvěrový podvod v dějinách

15. 3. 2021

O morálním zhroucení a také o masové ztrátě schopnosti racionálně myslet, jehož jsme v současné době svědky, toho bylo napsáno dost. I kdyby to zasahovalo “pouze” 10-15% společnosti, je to katastrofa.

Bylo také dost napsáno o tom, že je to důsledek strategie “každý sám za sebe”, která teoreticky měla vést k tomu, že každý bude morálním a odpovědným člověkem. Ve skutečnosti vede k tomu, že ve většině lidí vyplave na povrch to nejhorší, co v nich je (a co mělo zůstat spát).

Jenže on je z toho také další závěr, před kterým nemůžeme zavírat oči. A sice, že celý ten slavný boj proti “kolektivismu” je pitomost. Je pitomost tvrdit, že tyranie a masové vraždy jsou důsledky jakéhosi imaginárního “kolektivismu”. Ve skutečnosti je normální, že bereme národ jako celek, který má hodnotu. Je normální, že požadujeme, aby se někteří omezili kvůli ochraně jiných, a v krajních situacích kvůli přežití celku. Potřebujeme určitou míru kolektivismu, abychom mohli žít svobodně a rozumně.

Individualismus bez převzetí spoluodpovědnosti za celek je psychická porucha.

14. 3. 2021

Walter Kraft: 14. 3. 1939 začaly do Československa migrovat stovky a tisíce zubožených německých utečenců před německým nacismem. V zemi tito uprchlíci zůstali do roku 1945, kdy byli bezohledně vyhnáni xenofobními spojeneckými armádami, jejichž součástí byly i nenávistné jednotky Čechoslováků

14. 3. 2021

Debata s výměnou perspektiv: expert na vakcíny, sociolog, bezpečnostní expert a poslanec.

Uvedl jsem, mimo jiné, že nečekám, že by současné rozdělení společnosti vydrželo dlou

Dostalo se to do fáze, kdy šílenec už jen křičí: Miliardu! Dvě miliardy! Padesát miliard! Bambilion! Už to ani nestojí za novinové titulky. ho, protože rozdíly v názorech nejsou spojeny s pozicemi ve společnosti. To je obrovský rozdíl proti migrační debatě. S migrací je tomu tak, že když znáte něčí vzdělání, příjem, profesi, věk a bydliště, dokážete se slušnou pravděpodobností uhádnout, jestli to bude xenofob nebo vítač. Názor na migraci je součástí společenského postavení. S covidem tomu tak není. Můžeme tedy očekávat, že až se vyočkujeme z epidemie, tak společenské rozdělení vymizí.

Daleko vážnější než rozdělení je výtrysk iracionality a místy až nenávisti k moderní vědě, medicíně, matematice, statistice atd. Začalo to ve vyšších kruzích, kde byly tyhle obory odhaleny jako “bělošské, rasistické, sexistické apod.”, jenže teď se to rychle šíří celou společností (matematika a racionální myšlení jako domnělá zbraň elit). Pokud by takový postoj dlouhodobě převládl, mělo by tragické důsledky pro vývoj společnosti. Mimo jiné bychom zahodili to hlavní, co nám dává převahu nad islámem.

14. 3. 2021

Vracím se ještě k recenzi Cesty z nevolnictví od Václava Jana na Délském potápěči. Hloupé čtenářské poznámky pod článkem by neměly zastřít, že je to mimořádně cenný text. Dle mého názoru nemá pravdu vůbec v ničem, nicméně své myšlenky formuluje jasně, zřetelně a jednoznačně. A otevírá cenné otázky. To umožňuje vést takovou debatu, která vede k hlubšímu poznání (kolik je dnes lidí, co debatují, aby se něco dozvěděli? jeden z tisíce?). Celkově je to cennější, než kdyby dogmatickým způsobem vyplivl něco věcně správného.

Ten základní rozdíl by se dal (se značným zjednodušením) shrnout takto. Já a jiní sociologové se snažíme zjistit, čím je kdy formována lidská povaha a jaké jsou zájmy. jednotlivých skupin lidí. To nám umožňuje předvídat chování se slušnou spolehlivostí, a to i tehdy, když neznáme spiknutí a plány a dokonce ani jména konkrétních osob. Nepotřebuji nic vědět o rodině Gatesů, přesto vím, že mezi třemi procenty nejbohatších lidí světa musí nutně převážit názor, že migrace z Afriky do Evropy je prospěšná a že hotovost by měla být zrušena. A proto se příliš nezajímám o ideologie.

Václav Jan má naopak za to, že kořenem všeho dobrého a zlého jsou ideologie. Když člověk přijme správnou ideologii, ta ho dotlačí ke správnému a prospěšnému jednání. Když přijme zvrácenou ideologii, ta ho dotlačí ke zlým činům. Pokládám ten pohled za nesmírně naivní.

Nicméně zmíněná recenze obsahuje mnohem víc podnětů. Budu jim věnovat delší článek, možná dokonce sérii článků.

Zamyšlení nad knihou Petra Hampla Cesta z nevolnictví

14. 3. 2021

Egypťanky nově nebudou smět opustit zemi bez souhlasu manžela. To by taky bylo, aby jen tak trajdaly v cizině. Připomínám, že v Egyptě je u moci umírněný režim, žádní fundamentalisté.

14. 3. 2021

Žije si Lukašenko luxusně? Pokud ano, tak je to ukázkový příklad fungující společenské smlouvy mezi mocenskou elitou a lidem. Mocenská elita se obohacuje z práce lidí, a na oplátku zajistí obranu země a stabilitu. V ideálním světě by samozřejmě Lukašenko pracoval nezištně a zdarma, ale buďme realisty. Tak to v životě prostě nechodí.

Jaký rozdíl proti uspořádání, ve kterém mocenská elita vlastní zemi likviduje, v konfliktech pomáhá vetřelcům a rozvrací každodenní život.

Paláce a luxusní auta. Dokument odhaluje Lukašenkovo jmění

14. 3. 2021

Vidlák o svobodné debatě v praxi:

“Klidně jsem napsal, že Lubomír Volný a Marián Bojko na mě působí jako registrovaní partneři. Klidně jsem udělal narážku, že působí jak dva buzeranti. Nestalo se nic. Pár nesouhlasných komentářů, pár odkazů, že je to jinak, než si myslím, ale jinak žádný řev, že jsem zradil ideály chřipečkářské revoluce, nebo že jsem zradil věc tohoto národa. Nikdo nepožadoval moje zablokování.

Nepíšu jen o tom, že Babiš je dobrej, také píšu o tom, že dobrej není. Od začátku jsem si dovolil tvrdit, že má vedle špatných vlastností i nějaké dobré a naopak. Na Kydech vedle sebe existuje Laco, který Babiše hodně uznává, ale třeba i Alef, který pro něj moc pochopení nemá. Opět… žádný problém, že jsou tu oba, žádný požadavek, abych jednoho zlikvidoval.

Často se tu na Kydech strhne bouřka nad něčím, co jsem nedomyslel. Jistě máte ještě v paměti, kdy jsem se nevybíravě pustil do Hany Lipovské a vyznělo to, jako bych zesměšňoval všechny ženy. Opět – vyslechl jsem si pár ostrých slov, ale jinak se nestalo nic. Vyříkali jsme si to a tím to skončilo. Žádný požadavek na rozpuštění tohoto blogu.”

Petr Hampl k tomu doplňuje, že to není samozřejmost. Že ve skutečnosti je zapotřebí o svobodu projevu pečovat. Jinak můžou kdekoliv převládnout nesnášenliví idioti, majitelé jediných pravd, inkvizitoři… nebo spameři neschopní diskutovat jinak než tisíckrát opakovat stejnou pitomost. Mezi normálními lidmi je to ale nekonečně snadnější než mezi nóbl elitou, kde nesprávný názor znamená i profesní a existenční likvidaci.

Vidlák: Jak se to hezky otočilo

13. 3. 2021

Jak informovala včerejší MF Dnes, pražská mešita je financovaná nějakou extrémní skupinou. Změní se něco tím odhalením? Samozřejmě, že ne. Pražské mešitě se bude dál dostávat nejrůznějších výhod. Dále tam budou chodit pražské školy, aby pan imám mohl českým dětem vtloukat do hlavy pravdu, proč by měl být každý člověk muslimem. Bude nadále využívat masivní podpory veřejnoprávních médií. A bude nadále zvýhodňována státní správou ve všech oblastech.

Odhalení o financování extrémisty na tom nic nezmění. Stejně jako na tom nic nezměnilo zjištění, že tam probíhaly sbírky na podporu Islámského státu. Ani zjištění, že v ní působila teroristická buňka, do které byl zapojen přímo imám. Ani zjištění, že se to dělo s vědomím (a tichou podporou) většiny členů. Ani zjištění, že tam byla šířena jedna z nejděsivějších forem radikálního islámu.

To je výpověď o zemi, která se už přestala bránit. V tomhle světle musíme vnímat i covidový debakl. Izolované skupinky se snaží klást odpor (někdy vyloženě heroickým způsobem), ale většina rezignovala nebo se utekla do svých fantazijních světů. A takhle to bude i s každým dalším problémem, hrozbou nebo útokem.

Stěží nás utěší, že jinde to není lepší. Reagovali snad Němci na zjištění, že 80% tureckých mešit je přímo řízeno tureckou vládou?

Poznatek z diskuze o tématu:

Ten post byl o tom, že pražskou mešitu financuje skupina, která je extrémní i na islámské poměry. Sluníčkář na to namítl, že “islám je náboženství míru”. I kdyby měl v téhle jedné věci pravdu (nemá), co by to mělo společného s podporou extrémních forem džihádu?

Obávám se, že to ukazuje něco jiného. Ti fanatici jsou ochotni přijmout absolutně cokoliv a smířit se s absolutně čímkoliv, pokud na tom bude nálepka “islámské”. Neexistuje žádná hranice, žádná hrůza, žádný počet mrtvých, který by pro ně už byl přes čáru.

13. 3. 2021

Švédské úřady našly příčinu exploze znásilnění migranty. Švédské ženy to ohlašují příliš často, a to z rasistických pohnutek. Kdyby si pořád nestěžovaly, žádný problém by to nebyl.

12. 3. 2021

V rozhovoru s Jaroslavem Kalouskem jsem se dotkl, mimo jiné, Pirátské strany jakožto potenciálních příštích vládců.

“Když už jsou nepřátelští vůči civilizačním hodnotám a když už nenávidí životní styl obyčejných lidí, když jejich poslankyně točí porno a vychvalují fetování, tak bychom mohli čekat aspoň ty pozitivní věci, které historicky byly s takovým radikalismem spojeny. Například, že budou protiváleční. Nebo, že budou proti cenzuře. Nebo že se budou snažit pomáhat těm, kdo spadli na společenské dno – byť ta pomoc bude nešikovná.

Jenže u Pirátů nic takového nevidíme. Vidíme jen tupou a servilní poslušnost nadnárodní byrokracii. Nic jiného.”

12. 3. 2021

V dnešní odpovědi týdne se pokouším rozluštit, proč vlastenecké síly nedokázaly současné krize využít k radikálnímu posílení, a proč té situace naopak využili Piráti a jejich vazalové.

Píšu mimo jiné:

“Orbánovský obrat by znamenal, že vystoupí skupina schopná garantovat, že v případě úspěchu v říjnových volbách budou do konce roku zrušena veškerá omezení a covidová oddělení v nemocnicích se vyprázdní. Tím není myšlena garance založená na fantazijních vyprávěnkách o chřipečce a mediální bublině, ale pochopení problému a jasné řešení. Klidně odvážné a nekonvenční. Když Orbán přišel s nápadem vyřešit hypotéční krizi faktickým dočasným zestátněním bank, solidní ekonomové si taky ťukali na čelo.”

Otázka týdne: Proč jsme propásli příležitost k pozitivní změně

12. 3. 2021

Že se krade kolem covidu, to neznamená, že jiné krádeže neprobíhají dál. Některé Romky byly na zákroku, byly s ním spokojené a po 40 letech (!) zjistily, že to vlastně bylo pod nátlakem. Poslanci poslušně odhlasovali odškodnění, protože věděli, co by se stalo jinak – osobní útoky ze strany neziskovek napojených na velká média.

Díky těm pár poslancům, co měli odvahu se ozvat. A teď budou vláčeni tiskem a označováni za zločince. V tomto případě Monika Jarošová.

Monika Jarošová: ROMEA SI VŠIMLA, ŽE JSEM NESKÁKALA NADŠENÍM …..

Praxi nedobrovolných sterilizací a potřebu odškodnění jejich obětí v rozpravě naopak zpochybňovala poslankyně SPD Monika Jarošová. Podle ní lze dnes již těžko zjistit, zda se skutečně jednalo o nedobrovolný zákrok bez souhlasu nebo s ním, a zda některé ženy zákrok nezvolily jako druh antikoncepce a dnes tvrdí, že k němu byly dotlačeny.

„Nechápu, pokud jsou ženy, které byly opravdu sterilizovány bez souhlasu, proč nepodaly žalobu ihned a někdy čekaly i 40 let. Po takové době totiž bude skoro nemožné dokázat, že lékaři tehdy jednali v rozporu s právními předpisy. Přijetím tohoto zákona bychom kromě jiného v podstatě potvrdili, že u nás probíhaly nějaké státem systémově prosazované nucené sterilizace a otevřelo by to dveře k dalším nepravdivým spekulacím, že se v nich pokračovalo i po roce 1989,“ uvedla mimo jiné Jarošová.

12. 3. 2021

Na Délském potápeči vyšla recenze na Cestu z nevolnictví. Rozhodně je to jedna z nejpřemýšlivějších a nejhlubších recenzí, jaké kdy vyšla na nějakou mou knihu. K té recenzi se ještě vrátím. Tentokrát upozorňuju na debatu pod článkem, kterou lze shrnout tímto citátem. “Celé dílo vystihnout jedinou krátkou větou. Petr Hampl je Žid,” píše čtenář.

Shodou okolností jsme před časem totéž řešili s mým židovskými přáteli. Jsme kamarádi, máme k sobě myšlenkově blízko – jak skvělé by bylo, kdyby mohli najít mezi mými předky něco židovské krve. Jak by nám to vylepšilo spolupráci. Ale nic! Vůbec nic!

Antisemitští čtenáři ovšem nevědí, že je to se mnou ještě mnohem horší. Patřím do té kategorie, kterou Reinhard Heydrich a jeho spolupracovníci označovali za ještě mnohem nebezpečnější než Židy (a kdo měl být zlikvidován přednostně) – čeští vlastenci s arijskou krví. Těch se báli mnohem víc.

Obávám se, že český vlastenec, jehož jedna linie předků pochází ze sudetoněmecké rodiny, je přesně ten případ.

Zamyšlení nad knihou Petra Hampla Cesta z nevolnictví

11. 3. 2021

Skupina amerických senátorů (Demokratických i Republikánských) se snaží prosadit zákon, podle kterého by si musel Biden nechat schvalovat každou jednotlivou válečnou akci.

Dává to smysl. Úplatky, které teď dostávají jen lidé ve vládě, by byli spravedlivěji rozděleny. Každý, kdo bude chtít něco prosadit, bude muset myslet i na senátory.

Pro zbytek světa by to ale byla stejně dobrá zpráva jako ta včerejší – že prioritou NATO bude snížení emisí bojových strojů (nedělám si srandu, opravdu to vyhlásil šéf NATO Stoltenberg).

Bipartisan Senators Introduce Bill To Strip Away Biden’s War Powers

11. 3. 2021

S momentálními demonstracemi nesouhlasím, ale respektuji je. Vyjádřit nesouhlas tímhle způsobem patří k základním občanským svobodám. A občanské svobody není možné zrušit ani během epidemie.

Něco úplně jiného je ale cílené vyvolávání konfliktů s policisty a strážníky. Copak si nedokážeme spočítat, že epidemie za pár měsíců pomine, ale policii budeme potřebovat nadále? Copak si nedokážeme spočítat, že s bezpečností to bude horší a horší? Copak nevíme, že ti policisté opatření nevymysleli? (ať s ním souhlasíme nebo ne). Až se vám budou do domu dobývat džihádisté s nožem, přijede to vyřešit paní Peterková?

Konflikty s policisty – to není forma protestu. To je forma destrukce vlastní země a základních vztahů. Rozumný člověk chce, aby policisté na ulicích měli autoritu. Jako v každé civilizované zemi.

11. 3. 2021

Dnes opět poznámka k českému soudnictví. Walter Kraft má posledních pár dnů na podání odvolání, a soudkyně Kantorová mu odmítá poskytnout soudní spis. Neví tedy tak úplně, proti čemu se odvolává.
Jeho případ je zjevně vysoce společensky nebezpečný.

11. 3. 2021

Džihádisté, kterým byl z bezpečnostních důvodů zakázán vstup do USA, si mohou zažádat znovu. Proč bojovat s IS v Mosulu, když to jde v Los Angeles.

10. 3. 2021

Z poznámky o Apolence a jejích kamarádech:

Proč to náhlé obrácení? Zjistila mladá umělkyně, že fotografie se skladníkem z Kunovic u Uherského Hradiště je víc sexy než obrázek s malým černouškem? Samozřejmě, že ne. Obávám se, že je za tím něco jednoduššího, ať si to plně připouští nebo nikoliv. Slečna Rychlíková a její kamarádi zjistili, že na Bahamách je někdo úplně jiný než oni, a že na ně zbyla jenom špinavá práce. Velké granty jdou jinam, platby za konzultace sociální odpovědnosti dostává někdo jiný, třicítka pryč, konkurence mladých dravkyň (a s ní i klesající šance na manželství s CEO, CFO, CIO či jiným shlukem písmenek doprovázených luxusní vilou a služebním Audi A6). Byli docela obyčejně podvedeni.

Petr Hampl: O zklamané Apolence

10. 3. 2021

Opakování minulých válek vede málokdy k vítězství. V 80. letech minulého století se Američanům podařilo zničit Sovětský svaz a jeho satelity tím, že zkorumpovali tamní elity. Straničtí funkcionáři, nejlepší odborníci a řada dalších (včetně tajné policie) dospěli k názoru, že vítězství Západu jim přinese zlepšení postavení.

Jak ukazuje Vladimír Gladkov, tato metoda přestala fungovat. Na ruských elitách nevidíme nejmenší sympatie s protestními akcemi organizovanými ze Západu. Svou roli hraje chytřejší Putinova politika, ale hlavní rozdíl je v tom, že Západ přestal být atraktivním. Co může nabídnout rozpadající se svět s klesající životní úrovní, zhroucením vzdělanosti a neschopností bránit se neustálým migračním nájezdům?

Vladimír Gladkov: USA nebyly s to podnítit ruskou elitu proti Putinovi 

10. 3. 2021

NATO se zaměří na snižování emisí svých bojových strojů.

10. 3. 2021

Někteří si možná pamatují, že před rokem a něco napsala redaktorka Aktuálně Martina Heroldová hodně hnusný článek, kde mimo jiné tvrdila, že v knize Prolomení hradeb se otevřeně hlásím k rasistickým postojům. Už, když to psala, tak věděla, že je to lež (potkali jsme se na facebooku v nějaké diskuzi). Nejspíš dostala za úkol mi ublížit, a pokud možno mi zabránit, abych mohl dál dělat svou práci. Mladá bezskrupulózní kariéristka udělala, co bylo v jejích silách.

Podal jsem tedy trestní oznámení pro pomluvu. Po roce mám výsledek.

1) policie potvrdila, že Martina Heroldová “uveřejnila nepravdivý údaj.”
2) policie potvrdila, že tím mohla “značnou měrou poškodit dobré jméno PhDr. Petra Hampla PhD jako veřejně známého sociologa a spisovatele.”
3) případ byl odložen, neboť to “není jednání škodlivé pro společnost.”

Takže vědomě překračovat zákon nevadí, pokud je to namířené proti Petru Hamplovi. Stejně jako není pro společnost škodlivé přepadnout a surově zmlátit blízkého spolupracovníka prezidenta Klause.

Shodou okolností se to stalo dva týdny po vynesení rozsudku proti Walteru Kraftovi. Uvést v eseji, že by italské námořnictvo mělo bránit hranici silou, to pro společenost nebezpečné je.

Vítejte v právním státě.

10. 3. 2021

Existuje nějaký opravdu spolehlivý zdroj o dění v USA? Ano, existuje. Je to server Breitbart. Radikálně trumpovský, drsně nepřátelský vůči mainstreamu, ale zároveň má dost prostředků, aby dokázal pečlivě ověřovat informace a filtrovat fámy. Má dokonce vlastní centrum pro vyvracení blbostí.

www.breitbart.com

9. 3. 2021

Když jsme u těch konspirací, tak jedna téměř-konspirace (ale nikoliv fantazijní) od Martina Konvičky. Možná jste zaznamenali, že se před pár dny provalilo, že loni v dubnu na ministerstvu zdravotnictví skupina kolem náměstka Černého vytvořila materiál se strategií “vypusťme virus do populace a počkejme, co se stane.” Lidem (a možná i ministrům) se předstíralo, ale jsou zaváděna opatření, ale byla to opatření polovičatá. Neměla zastavit epidemii, měla pouze zabránit ÚPLNÉMU zahlcení nemocnic.

Martin píše: “Je pravda, že lidi z JIPek jsou hrdinové podstupující nevídané riziko a oběti, ale TAKÉ je pravda, že … když jsou JIPky plné, točí se přes ekonomiku nemocnic – a jejich dodavatelů – miliardy. Kdyby se stejné miliardy od začátku točily přes karanténování, testování a trasování (strategie eliminace), nebo v současnosti přes vakcíny (kde vidíme v podstatě sabotáž), neshrábli by je ti, co dodávají JIPkám, ale někdo úplně jiný.”

Jinými slovy, uvolnit poměry, vypustit virus a mít dlouhodobě zaplněné JIP je pro někoho hodně výhodné. Nemusel to být hlavní motiv, ale řekněme, že to taky hrálo svou roli.

Já k tomu ale dodávám, že rozbíhat věci je něco jiného než je udržet pod kontrolou. Pana náměstka Černého možná opravdu nenapadlo, že se to může vymknout z rukou, a jaká katastrofa z toho může být.

Jsme civilizací, kde se věci neustále vymykají z rukou – migrace, islám, zfanatizovaní neomarxisté… ještě zbývají autonomní bojové stroje.

Martin Konvička: Země zničená pro prachy

9. 3. 2021

Včerejší poznámka Davida Bohbota otevírá otázku, kdy má smysl říkat, že jsme ve válce, a kdy nikoliv. Na jedné straně je proti nám veden džihád, a my nejsme schopni reagovat válečnickým způsobem, což je sebevražedné. Na druhé straně tu máme “válku proti chudobě”, “válku proti nesnášenlivosti”, “válku proti klimatické změně”, “válku proti negramotnosti”, “válku proti plýtvání” a tisíc dalších válek, které žádnými válkami nejsou.

Jak to rozlišovat?

1) Válčit můžeme proti něčemu, co je vůči nám vnější. Typicky, když jsme napadeni cizím státem nebo jinou skupinou.
2) Válka je otázkou života a smrti. S chudobou, nespravedlností nebo znečištěním prostředí můžeme žít, i když ten život bude mít podstatně nižší kvalitu.
3) Válka je něco časově omezeného. Víme, kam se chceme dopracovat (např. svrhnout nepřátelský režim), a pak okamžitě zrušíme všechna mimořádná opatření.
4) Proto je možné za války aplikovat různá naprosto mimořádná opatření, včetně drastického omezení občanských svobod. Protože je to něco dočasného, co potřebujeme k přežití.
5) Za válku nelze v žádném případě označovat úsilí o zlepšení čehokoliv (ať už je to oprávněné nebo nikoliv).

Přesto je ta hranice často nejasná. Já bych např. označil stav, kdy se to roztahují globální neziskovky, za válku. A označil bych i probíhaící epidemii za válku (se všemi důsledky). Mnozí v tom se mnou nebudou souhlasit. To je přesně to, o čem se mají vést veřejné diskuze.

8. 3. 2021

Kdo si zakládá na fantazijně-konspiračních teoriích, miluje vlastní okovy.

Doplňující poznámka: Hodně diskutujících to bere tak, že všechno, co vypadá nepravděpodobně, je konspirační teorie. Proto píšou, že rozdíl mezi konspirační teorií a realitou je pět měsíců.
Takže třeba možnost, že Hampl zhubne pod 100 kilo, by měla být konspirační teorie. Dnes zhola nemožné, ale za rok… (teď si myslím, že to bude nemožné i příští rok, ale kdo ví).
Měl jsem tím výrazem na mysli něco naprosto jiného.

8. 3. 2021

Všimněte si, že erotické narážky vadí mnohem víc zženštilým mužům než ženám.

8. 3. 2021

David Bohbot:
Jsme ve válce, a válčící země potřebuje v čele politika s
Všimněte si, že erotické narážky vadí mnohem víc zženštilým mužům než ženám.duchem válečníka. Takového, jakým byl sir Winston Churchill. Ne naivního obchodníka typu Neville Chamberlaina. Tváří v tvář krizové situaci dnes politicky i lidsky selhává bývalá vědkyně v oboru fyziky a chemie, Angela Merkelová, zatímco bývalý voják, izraelský premiér Benjamin Netanjahu stojí v čele svého státu, lidé mu naslouchají a podporují ho. Voják a stratég vítězí ve válce s nemocí za situace, kdy paradoxně vědec zcela selhává. Proč tomu tak je? Současná výjimečná situace si žádá v čele státu výjimečného člověka, rozhodného a odvážného, který chrání své lidi a jehož nejvyšší prioritou je dobro občanů vlastní země.

8. 3. 2021

Škodovka zase propouští. Je to normální? Ano, je. Jak si už před desetiletími všimnul Peter Drucker, téměř 90% pracovních míst vzniká v prvních pěti letech po založení firmy. Zkušené kolosy neumí vytvářet pracovní místa – naopak umí vyrábět se stále menším počtem zaměstnanců.

Cestou k dobrým pracovním místům je ekonomika, kde neustále vznikají stovky nových podniků a firem. Samozřejmě, páteří mohou být staletí kolosy (ať už státní nebo dobře regulované akciové), ale to podstatné z hlediska zaměstnanosti je spojeno s novými nápady a novými projekty.

Jak ale mají ty firmy zakládat lidé, co ve škole nedostanou ani základy fyziky a biologie, to fakt nevím.

Škodě chybí lidé, ale chce snížit stavy

8. 3. 2021

Při najímání pracovníků s přístupem do bezpečnostních zón na amerických letištích nikdo nezjišťuje, zda se nejedná o džihádisty. A teď se ukazuje, že ty zóny nejsou tak úplně bezpečné, natož bezpečnostní.

8. 3. 2021

Čtenářské hodnocení Cesty z nevolnictví na www.Databazeknih.cz

Neskrývám, že mě to hodně potěšilo, protože fakt nedávám lidem, co by chtěli slyšet. Nejde o bublinu, ale o lidi, kteří se mnou v dost věcech nesouhlasí (covid, fantazijní verze světa atd.) Přesto je ta kniha nadchla.

8. 3. 2021

Blahopřeji k Mezinárodnímu dni žen! Zejména k možnosti živit chlapa, která ještě před generací fakticky neexistovala, ale dnes je to stále rozšířenější. Také k přibývajícím případů, kdy se žena s klukem vyspí, a on ji udá, že mu tím způsobila trauma. To minulé generace taky neznaly. A samozřejmě také k výsadě být vyhozena z práce a všelijak diskriminována, protože všechny ostatní menšiny mají přednost před bílou heterosexuální ženou. Na závěr připomenu úžasnou možnost zabalit se do hidžábu nebo být zamčena doma a být pravidelně mlácena. S perspektivou, že když se vaše dcera zamiluje do nesprávného, bude jí to stát život.

Není ten pokrokový svět úžasný?

7. 3.2021

Vakcína Sputnik se stala zajímavým testem vědecké etiky. Je zřejmé, že funguje. Je zřejmé, že nemá nějaké dramatické vedlejší účinky. Je zřejmé, že molekula v ampuli není kapitalistická ani socialistická, vlastenecká ani globalistická, je to prostě shluk atomů. A je zřejmé, že Sputnik by mohl zachránit tisíce životů (i kdyby jen proto, že jiných vakcín zatím není dost).

“Úroveň dosaženého poznání” a civilizovaná morálka tedy jednoznačně vedou k doporučení Sputniku. Jenže ouha, vědec chce také publikovat, chce dostávat granty a pozvánky na konference. Co s tím?

Zatím to vypadá, že se vědecká komunita rozdělí podle očekávání.

  • Namachrovaní ambiciózní třicátníci, kteří mají kariéru teprve před sebou, ti více méně jednomyslně vyrazili proti Sputniku.
  • Ctihodní padesátiletí profesoři se snaží nemít názor. Nechtějí jít ani proti svému svědomí, ale ani na sebe poštvat smečku mladých eurofanatiků.
  • A teď už jen čekáme, kdy se vynoří vědec v důchodu, který nebude mít problém se k doporučení Sputniku přihlásit.

Jako pokaždé.

Dodatek: Tak už ho máme. Sputnik doporučuje jako jednu z variant profesor imunologie Václav Hořejší (71 let). V důchodu sic ještě není, ale je tak starý, aby si mohl dovolit naprostou nezávislost.

7. 3. 2021

Tak jsem mluvil s dalším člověkem, jehož rodiče dříve volili SPD, ale letos je volit nechtějí – kvůli tlaku na rozvolňování. Horlivé rozvolňovače jim ovšem přebere Volný, kterému k tomu poskytne mainstream mohutnou podporu – Česká televize, Český rozhlas i všechno Bakalovo se spojí k propagaci Volného bloku. Duo Luboš Volný – Jana Volfová tak dostane státní příspěvek, ale sněmovně se vůbec nepřiblíží.

Ale nejvíc frustrující na každé porážce je, když si to ten poražený nedokáže přiznat. Nemůže se tudíž poučit a vy víte, že se to bude příště opakovat.

6. 3. 2021

Českým Romům neubližují vtipy na twitteru, ať jsou chytré nebo hloupé. Českým Romům ubližují neziskovky, které z nich dělají rukojmí a záminky pro další a další programy a čerpání peněz. Podvracejí jejich pracovní morálku, odrazují je od řádného života a vnucují jim “naučenou bezmocnost” – cítit se obětí a neustále si stěžovat na diskriminaci.

Jestli chcete pro Romy něco udělat, řešte Člověka v tísni, Romeu a další parazity. Hlavní hygienička svými vtipy nevytvořila Chánov. Aktivisté ano.

6. 3. 2021

Na svém e-shopu jsem zahájil prodej knihy Jirky Kobzy S kůží na trh. Hezky sestavený výběr z toho, co napsal za poslední roky, včetně prvních komentářů ke covidu.

 

6. 3. 2021

Několikrát denně slyším stížnost, že české zdravotnictví nepočítalo s možností dramatického nárůstu těžkých případů. Že nemá dostatečný počet lůžek, že nemá dost personálu, že nemá dost efektivní systém předávání pacientů mezi nemocnicemi a že nemá v záloze náhradní zdroje (třeba možnost povolat nějaké “záložáky”).

Narazili jsme na problém, který se projevuje ve všech oblastech společenského (a vlastně i osobního) života. Máme se orientovat víc na bezpečnost nebo víc na efektivitu? Orientace na bezpečnost znamená, že se nám bude dařit o něco hůře, ale budeme vědět, že jsme připravení na případný kolaps nebo těžké časy (v tomto konkrétním případě by to bylo znamenalo v běžných letech vydávat na zdravotnictví podstatně víc peněz při stejné úrovni péče – nebo zhoršit péči při stejné úrovni výdajů). Orientace na finanční efektivitu znamená, že ze všech zdrojů vymačkáme maximum, ale přijde-li problém, zhroutíme se.

Tím se dostáváme k tomu, že systém, kde se rozhoduje podle momentálního tlaku, je destruktivní. Podniky chtějí okamžitě co nejnižší daně. Lidé chtějí okamžitě co nejlepší péči. Neziskovky chtějí okamžitě co největší kus koláče. Opozice hřímá, že nebudeme platit prázdná lůžka. Kde je v tom nějaká šance na vytváření záložních zdrojů? Politické rozhodování tedy potlačí bezpečnost – ve všech oblastech.

Přitom je vysoce pravděpodobné, že kdyby se rozhodovalo v referendu, lidé by si vybrali spíš bezpečnost než okamžitý vysoký standard.

5. 3. 2021

Tak to vypadá, že navzdory protaženým liberálním obličejům je Sputnik špičková vakcína, vyvinutá velmi rychle, a za zlomek rozpočtu těch západních.

To by si měli připomínat všichni, kdo volají po válce s Ruskem, protože doufají, že ruské zbraně prostě nemůžou fungovat.

5. 3. 2021

Z pravidelné otázky týdne:

Andrej Babiš nezaplatí „pouze“ na neschopnost vyřešit epidemii. Zaplatí to, co mohl a měl udělat v předcházejících letech, a neudělal to.

Mohl pevně ovládnout Českou televizi. Nabízela se mu možnost vyměnit radu, a ředitel Dvořák mu svými astronomickými rozkrádačkami přímo nahrával na smeč. Premiér toho nevyužil, a Česká televize dnes pracuje proti němu.

Mohl zlikvidovat Bakalovo impérium nebo Bakalu tak přimáčknout k zemi, že by ho dostal do role vazala. Nevyužil té možnosti.

Mohl si došlápnout na neziskovky, které proti němu vedou studenou partyzánskou válku. Mohl naopak vypěstovat vlastní neziskovky místo těch sorosovských. Nevyužil té možnosti.

Otázka týdne: Proč bude Ivan Bartoš premiérem?

5. 3. 2021

Ron Paul: Prezident Biden minulý čtvrtek pokračoval v tom, co se bohužel stalo washingtonskou tradicí: bombardování Sýrie. Prezident nařídil vojenský úder poblíž irácko-syrských hranic, při němž zahynulo nejméně 22 lidí.

Zahájení války proti zemi, která neútočila a neohrožuje USA, bez schválení Kongresem, je ve skutečnosti žalovatelným činem. Ale obě strany (demokraté i republikáni – pozn. red. N.R.) – až na několik výjimek – jsou stranami válečnými.

Bidenův útok na Sýrii – Skutečně žalovatelný trestný čin

4. 3. 2021

Když slyší ubožák nějakou nehoráznost, volá po zákazech. Když ji slyší chlap, jde se pohádat. Tak jsme včera s Konvou byli na Svobodném vysílači, kde jsme si to rozdali s tím nejtvrdším jádrem vítačů covidu. Velké díky Pavlu Hlávkovi, že tu debatu – naprosto otevřenou – umožnil.

Včera jsem byl docela naštvaný, ale teď je mi to spíš líto. Mimo jiné proto, že spousta těch lidí jsou vlastně dobří vlastenci a mohli by dělat úžasnou práci, kdyby se jim byl někdo věnoval včas.

A ještě jeden postřeh. Dozvěděli jsme se, mimo jiné, že Viktor Orbán a Vladimír Putin jsou agenty tajného židovského spiknutí s cílem naočkovat celé lidstvo škodlivou vakcínou. A nebyl to názor výjimečný! Svým způsobem je to podobné starým božstvům (cosi v pozadí, co řídí běh světa a naše osudy), ale s jedním obrovským rozdílem. To božstvo zpravidla bylo celkem spravedlivé, někdy dokonce dobrotivé nebo si jej člověk aspoň mohl naklonit (dobrými skutky nebo oběťmi). To nová fantazijní řídící skupina je stejně mocná, ale veskrze pouze zlá, a není možné ji žádným způsobem ovlivnit. Nechtěl bych se cítit tak, jako se cítí lidé, co tomu věří. Vlastně se nedivím, že jsou permanentně nervózní. Byl bych taky.

Záznam debaty na Svobodném vysílači

4. 3. 2021

Z mé recenze na knihu Jana Kellera:

Co Jan Keller neuvádí přímo, ale co čtenáře logicky napadá. Když funguje spojení neoliberalismu a neomarxismu, nefungovalo by i spojení levicového a pravicového populismu? Vyšší mzdy zaměstnanců i ochrana proti masové migraci. Státní podpora bydlení a zvýhodněné obědy ve školách i vedení dětí k tradičním rolím. Progresivní zdanění i státem organizovaná domobrana. Ostatně, právě tuhle směs levicového a pravicového populismu nabízí Viktor Orbán, a v letech 2016 – 7 ji nabízel Donald Trump, než přešel na čistě pravicové pozice.

Recenze Kellerovy hybridní politiky

4. 3. 2021

Od chvíle, kdy dav vtrhl do amerického kongresu, uplynuly dva měsíce, a už je jasno ohledně jeho složení. Většina z těch lidí nepatřila k Antifě ani k radikálním pravicovým skupinám. Byli to normální mamky a taťkové, kteří mají slušnou práci, každý den do ní vstávají, starají se o své děti, a rozhodně nemají zájem o problémy. Rozhodně to nejsou násilné typy.

Většina z nich čekala, že s nimi někdo promluví, převezme od nich nějaké stanovisko, a možná dokonce, že to nějak ovlivní pořad jednání. Tak je to v Americe normální. Jenže je čekala střelba a později byli označeni za nepřátele demokracie. Nezastali se jich ani Republikáni.
A že do budovy vtrhli násilně? Jednak to není pravda (žádná policie jim nebránila ve vstupu), ale i kdyby – všichni se ve škole učili o případech, kdy američtí vlastenci vtrhli tam nebo onam. Jak mohli vědět, že tentokrát se to není vlastenecká povinnost, ale vlastizrada?

Portside: The capital rioters are not like other extremists

3. 3. 2021

Víte, že ten miliardář, co v nemocnici podvodem vylákal očkování, pak hned odjel do ciziny, a ještě před tím pronajímal státu pozemek na prázdnou polní nemocnici, že chtěl přejmenovat stromovku na Park Václava Havla?
Asi vás to nepřekvapuje, co?

3. 3. 2021

Jestli nějaký národ dokáže těžit z vědeckého a technického pokroku, o tom se rozhoduje na základních a středních školách.

Buď lidé dostanou takový základ (matematika, logika, fyzika, biologie, chemie atd.), aby dokázali chápat základní principy vědecké práce. Pak mohou s vědci debatovat, chápat jejich teorie a do určité míry je i kontrolovat (případně se celkem snadno doučit, co je zapotřebí).

Nebo ten základ nemají, a pak jsou jen dvě možnosti. Buď vědu a celou vzdělanost zavrhnou a vrátí se někam do středověku. Nebo jdou do rizika, že s nimi budou vědci manipulovat a používat své znalosti proti nim (což se dříve či později nutně musí stát).

3. 3. 2021

Tak tu máme dalšího, kdo by nás nechal raději zdechnout než léčit či očkovat preparátem třídního nepřítele.
Doufám, že pan prezidentský kandidát Petr Pavel půjde na očkování až úplně poslední. Až zbyde vakcína na všechny ostatní.
Za mlada byl horlivým komunistou, ale dnes je ještě horší. Ti komunisti by nakonec klidně dovezli léky za západního Německa, kdyby si to mohli dovolit finančně. Eurostalinista Petr Pavel by se takové slabosti nedopustil.

3. 3. 2021

Roky lidem lhali o migraci. Lhali jim o pravomocích Evropské unie. Lhali jim o údajné prospěšnosti zahraničních investic. Lhali jim o smlouvách, které Česká republika podepisuje. Lhali jim o dějinách vlastní země. Ukažte mi mainstreamového novináře, který by do toho nebyl namočený.
A teď – když by byli ochotní říkat pravdu, tak jim to nikdo nevěří. Nejhorší na tom je, že nejsou schopní si to přiznat. Je až neuvěřitelné, kolik vychází textů, kde jsou dobře popsána šíření viru, ale je k tomu přibaleno ještě pár odstavců globalistické propagandy a strašení zlým Putinem. Já si to dokážu rozebrat, ale spousta čtenářů nemá trpělivost, zahodí to celé, a pak si raději pustí guru Hnízdila, exprezidenta Klause nebo madam Peterkovou.

2. 3. 2021

Ve včerejším rozhovoru na stanici Příznaky transformace mi dal Ondřej příležitost, abych vysvětlil, jak vidím covid a všechny věci kolem toho – přestože s mým postojem nesouhlasí a nesouhlasí s ním ani většina jeho diváků. Hodně si toho cením. V téhle době je to výjimečný postoj.

Kdybych měl svou argumentaci hodně zkrátit, řekl bych: Dívejte se na Orbána. Jeho snad nepodezíráte, že je tupec nebo že slouží tajné globalistické mafii. Orbán si počíná tisíckrát šikovněji než naše vláda, chrání maďarské podniky a živnosti, ale to rozhodně neznamená, že by ten virus nebral vážně, a že by odmítal moderní očkování.

2. 3. 2021

Pouštěl jsem si zase nějaké Orbánovy projevy, a ještě víc než dřív na mě zapůsobilo, o čem Orbán nemluví. Ani zmínka o něm samotném. Ani zmínka o jeho pocitech. Ani zmínka o straně Fidesz. Mluví o Maďarsku, o křesťanské kultuře, o Evropě, o budoucnosti, o tom, co je zapotřebí udělat.
Když posloucháte třeba Putina, je to velmi podobné. Obrovský rozdíl proti státníkům zaměřeným na sebe jako Donald Trump nebo u nás Václav Klaus. Tím neříkám, že ti druzí nedělají dobrou práci. Ale ti první toho dokážou prosadit nekonečně víc – protože nejsou okouzleni sami sebou a protože jsou zaměřeni na cíl.

2. 3. 2021

Zatímco u nás se řeší razítka, v Orbánově Maďarsku očkují vším, co seženou. Tak jako k migraci, i k epidemii dokázal Orbán najít chytrý a rozumný přístup v národním zájmu.

Jo, to se to vládne, když se někdo nebojí ani paní Merkelové, ani korporátních manažerů ani pověrčivého davu.

Maďarsko zahájí jako první v EU očkování čínskou vakcínou

2. 3. 2021

Po čase zase esej o věcech, které pokládám za naprosto zásadní:

“Lid je schopen revolucí (i když nejsou zdaleka všechny úspěšné) nebo alespoň rebelií. Je schopen svrhávat vládu elit, a třeba i přivést krále na popraviště, zradí-li svou zemi. Lůza vyběhne do ulic a vybije se v neproduktivním násilí, často vůči nějaké bezbranné menšině. Lid – to je dav, který vtrhne do sídla zkorumpovaných úředníků či poslanců. Lůza vyběhne do ulic a zapaluje automobily, zpravidla svých sousedů.

V moderních dějinách vidíme téměř neustálý boj o to, jestli nižší společenské vrstvy budou jednat jako lid nebo jako lůza. O to zápasil Masaryk. To měl na mysli Marx svým rozdělením na „proletariát“ a „lumpenproletariát“. S tím souvisí osvětová činnost, ať už obrozenecká nebo nejrůznější dělnické akademie. Nešlo o to, že by se jejich vedoucí chtěli na někoho vytahovat nebo s někým manipulovat. Podstatné bylo dát lidem možnost, aby pochopili, o co jde, a začali sami zápasit o svůj osud.”

Petr Hampl: Patrioté na rozcestí mezi lidem a lůzou

1. 3. 2021

Ruské ministerstvo zahraničí kritizuje americký totalitní režim za pronásledování disidentů. Správně! Lidská práva na prvním místě. Jakékoliv jednání s USA by mělo být podmíněno pokrokem v oblasti lidských práv. Václav Havel by to tak určitě chtěl.

Rusko odsuzuje Bidenův režim za „pronásledování“ Trumpových stoupenců a politických disidentů

1. 3. 2021

V USA už necenzurují jen prezidenta, ale i soudce nejvyššího soudu.

1. 3. 2021

Všimněte si, že v diskuzi o ruské vakcíně Sputnik nikdo neargumentuje tím, jaká je účinnost, jaké jsou vedlejší účinky, jak chrání proti novým mutacím atd.
Jediná otázka je, které má razítko. Jestli má správné razítko, je to super. Jestli nemá správné razítko, nemůžeme očkovat.

A ono to není lepší ani ve vědeckých skupinách! I tam převládá zaměření na razítka. Jako by virus nezastavovaly protilátky, ale razítko EMA nebo razítko SÚKLu.
Obávám se, že je to typický znak celkového myšlenkového nastavení. Přestává záležet na tom, jaké věci jsou. Záleží, jak se o nich píše v novinách. Jaké powerpointové prezentace jsou o nich vytvářeny. Jaká razítka získají. Jestli o nich někdo prohlásí, že jsou xenofobní a populistické nebo naopak židovsko-zednářské.

Jenže zároveň se potkáváme s jevy, které na razítka kašlou. Džihádista vás podřízne, i když bude mít na spise napsáno “deradikalizován”. Virus vás pošle na plicní ventilaci, i když budou na všech preparátech správná razítka. Nová generace bude nevzdělaná, i když bude na vzdělávacím programu stovka doporučení.
Problém je v tom, že navzdory tomu chybí zpětná vazba. Státní správa, korporace i média reagují na prezentace a razítka, nikoliv na skutečnost. A metastázuje to i mezi obyčejné lidi.

nepřekročil. Je otázkou – kdyby nebyl popraven – jaké by byly jeho další osudy, zejména v 50. letech. V roce 1938, když si bral za manželku Augustu Kodeřicovou, byl jim za svědka později neblaze proslulý náčelník OBZ Bedřich Reicin, jehož nakonec sami soudruzi odsoudili a popravili. I Fučíka mohly snadno semlít politické procesy, organizované jeho stranickými soudruhy pod vedením poradců ze země, kterou tak nekriticky opěvoval. Kdo ví… .

Jak to bylo s Juliem Fučíkem?

Vždycky to bylo tak, že ti nahoře utlačovali ty dole. A vždycky to tak bude. Ať už je ta elita viditelná nebo tajná.

Tady jde o to, že celý náš svět může zmizet (včetně těch elit) a být nahrazen dalším Afghánistánem nebo Pákistánem. Nevratně. To je to, co vidíme postupovat ve Velké Británii, Francii, Německu a jinde.

Kéž bychom čelilil “jenom” snaze nás otročit. Je to mnohem mnohem horší.