Ukrajina na prahu islamizace

Na posledních událostech je dobré snad jen to, že ve střední Evropě nebude místo pro masovou migraci z muslimských zemí. Nějací se mezi Ukrajince vmíchají, ale budou v zoufalé menšině. Tak nějak vidí situaci současné veřejné mínění.

Kéž by tomu tak bylo! Upozorňuji ale, že zároveň probíhá řadě věcí, které mohou islamizaci střední Evropy dramaticky urychlit. Přesnější by bylo mluvit o tom, že situace je nepřehledná a že se může stát v zásadě cokoliv.

Co jsou faktory, které vzbuzují obavy?

Vyvolání zbytečné války s Ruskem je jen posledním krokem v systematickém drancování a ničení Ukrajiny. Zcela jistě neseme část odpovědnosti.

Za prvé. Sorosovské neziskovky nadále posilují. Získávají víc peněz i politické vlivu, včetně schopnosti likvidovat své kritiky. To už zůstane. Navíc se stane akceptovanou normou, že je možné do České republiky vozit migranty a poskytovat jim výhody na úkor českých chudších vrstev (kam brzy spadne většina obyvatel). To už také zůstane.

Dnes to jsou celkem sympatičtí Ukrajinci, kteří se objektivně nemají kam vrátit, protože jejich zemi zničili Američané, Poláci a Češi. Vyvolání zbytečné války s Ruskem je jen posledním krokem v systematickém drancování a ničení Ukrajiny. Zcela jistě neseme část odpovědnosti.

Jenže v další vlně to mohou být Afgánci, Turci nebo Nigerijci. Je obtížně představitelné, že by to někdo dokázal zastavit.

Za druhé. Muslimská komunita získala vynikající propagační nástroj. Čečenský radikál Kadyrov, kterého můžeme bez přehánění nazvat bestií, se stylizoval do ranně středověkého bojovníka (což pro něj asi není těžké), něco na způsob Richarda Lví srdce. Je přímo zapojen do boje, nahání strach nepřátelům, vyhrožuje, denně mluví k celému světu. Kluci v muslimských komunitách mají hrdinu válečníka. Rusko-ukrajinské spory jsou jim ukradené, ale vidí Kadyrovovi muže zabíjející nevěřící fašisty. A nemylme se, bude to přitažlivé i pro spoustu evropských kluků. Kontrast s vykastrovanými hollywoodskými hrdiny či transgenderovým admirálem je příliš silný. Obdiv ke Kadyrovovi znamená konverze k islámu.

Rusové dobývají území ovládané válečnickými klany a zemi formálně zastupuje komik- youtuber.

Za třetí. Vývoj na samotné Ukrajině. Oficiální propaganda tvrdí, že jde o národní stát, který se brání útoku. Obávám se ale, že realita je poněkud chmurnější. Rusové dobývají území ovládané válečnickými klany a zemi formálně zastupuje komik- youtuber. Pokud Rusové neovládnou celou Ukrajinu (což je velmi nepravděpodobné), neustálý boj válečnických klanů a jejich nadvláda nad většinou území zůstane ukrajinskou realitou. Žádná příští kyjevská vláda nebude schopná je odzbrojit ani porazit.

A tady jsme u jádra problému. Dnes je základní ukrajinskou ideologií jakási pokroucená parodie na nacionalismus. Jenže nacionalismus je ideologie pro budování národního státu a jeho občasnou obranu. To není ukrajinská situace. Potřeby válečnických klanů mnohem lépe splňuje jiná ideologie, která ostatně byla právě pro potřeby drancujících nájezdníků vytvořena. Ano, islám.

Před pár staletími by to nebyl problém, protože by se muslimští misionáři k válečníkům nedostali. Ale ve věku sociálních sítí a globálních médií dosáhne téměř každá ideologie na jakékoliv místo na zeměkouli. I islám. K tomu přidejte obraz Kadyrova, který je sice nepřítel, ale musí nutně vzbuzovat respekt i na druhé straně.

Ano, je vysoce pravděpodobné, že různé Azovy se budou islamizovat. Bylo by to ostatně řešení i pro americké sponzory…

Ano, je vysoce pravděpodobné, že různé Azovy se budou islamizovat. Bylo by to ostatně řešení i pro americké sponzory, kteří jsou dnes v trapné pozici, když vysvětlují financování a podporu holohlavých magorů s hákovými kříži (jaké by v Americe nejspíš nechali postřílet).

A pokud se bude islamizovat Ukrajina, ovlivní to i mnohasettisícovou ukrajinskou komunitu v České republice.

Samozřejmě, jsou možné i jiné scénáře, ale celkově to vůbec nevypadá dobře.

3 komentáře: „Ukrajina na prahu islamizace

 • 23. 3. 2022 (23:18)
  Trvalý odkaz

  Islám má nepochybně svou sílu. Obávám se ale že nacizmus jí má větší. Proč chodit ke kovaříčkovi, když můžete ke kováři…
  Jednou jsem to viděl. Absolutní temno. Nepodceňoval bych to …

  • 24. 3. 2022 (12:52)
   Trvalý odkaz

   Dovoluji si podotknout, že sám Hitler pokládal islám za mnohem lepší válečnickou ideologii, a že velmi litoval, že Německo není islámská země.

 • 23. 3. 2022 (0:27)
  Trvalý odkaz

  Jo, cena za zbabělost je veliká.

  Ale komu by se chtělo pohnout za vlast zadkem.

Komentáře nejsou povoleny.